Bakanlar görevleri haleflerine devrediyor

Bakanlar görevleri haleflerine devrediyor

Bakanlıklar da devir-teslim törenleri yapıldı. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında oğlu tutuklanan ve Ekonomi Bakanlığından istifa eden Zafer Çağlayan törendeki konuşmasında, 17 Aralık operasyonuna değindi. Çağlayan, Zeybekçi'yi basın mensuplarına göstererek, "Dükkanın yeni sahibi" dedi. Devir-teslimde rahatsız olduğu gözlenen Erdoğan Bayraktar da tören sonunda salonu terk ederken halefi için hazırlanan çiçeği unuttu, görevliler hatırlatınca geri döndü. Hakkında iddialar bulunan Egemen Bağış da "aralarına fitne sokmak isteyenler" olduğunu söyledi.

Yeni kabinenin Başbakan Recep Tayyip

Bina'da düzenlenen törende de Bekir Bozdağ, kabinede bu göreve yeni atanan Emrullah İşler'e devretti. Törende konuşan Bozdağ, bakanlığa bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve TİKA'ya değindi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nı "Türkiye'de birlik ve beraberliğin çimentosu" olarak niteleyen Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın faaliyetlerini anlattı.


Yeni Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği teveccühe layık olmak için elinden gelen gayreti göstereceğini" söyledi. İşler, Diyanet İşleri Başkanlığının önemine değindi ve "Ben o camiaya yabancı değilim, az çok biliyorum. Kendim zaten ilahiyat doktoruyum. Dolayısıyla inşallah Diyanet İşleri Başkanlığımızla çok güzel çalışmalar yapacağımızı ümit ediyorum" diye konuştu.Adalet Bakanlığı'nda devir-teslim


Sadullah Ergin de Adalet Bakanlığı görevini Bekir Bozdağ'a devretti. Ergin törende yaptığı konuşmada, 2009'dan bugüne kadar Yargı Reformu Stratejisi'nin yaklaşık yüzde 85'ini hayata geçirdiklerini söyleyerek, insan haklarının güçlendirilmesi, bireysel hak ve özgürlüklerin daha fazla güvence altına alınması, uluslararası standartları yakalama noktasındaki çalışmalarda önemli gelişmeler kaydedildiğini ileri sürdü. Ergin, özellikle hukuk eğitimi, hakimlik, savcılık ve avukatlık mesleğine geçişte süreç ortaya konulması ve görev yapacakların donanımlarının güçlendirilmesi konusunda başlattıkları çalışmaların hayati önem taşıdığına işaret etti.


Bekir Bozdağ ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ederek, onların güvenlerini boşa çıkarmayacağını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS