hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Balyoz mağduru albay korsan nöbetinde

  Balyoz mağduru albay korsan nöbetinde
  expand

  Balyoz davası nedeniyle yargılanıp hapis cezası alan Kurmay Albay Koray Eryaşa emekli edilmişti. Eryaşa şimdi elinde silah Hint Denizi'nde bir kömür gemisinde korsan nöbeti tutuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Balyoz Davası'nda 21 yıl hapis ceazsı alan  Kurmay Albay Koray Eryaşa, Anayasa Mahkemesi, İstanbul Askeri Casusluk Davası'na dair geç karar verdiği için, Albay Eryaşa 5 yıl 7 aylık hapis cezasının infaz süresini tamamladı ve tahliye oldu.

  Koray Eryaşa tahliye olmasının ardından Silahlı Kuvvetler'deki  görevine devam etmek istedi. Terfi etmeyi ve Amiral olmayı bekliyordu. Terfi edilmedi, emekli edildi.

  Sputnik'de yer alan habere göre, sivil hayatta yaşam mücadelesine devam eden Emekli Kurmay Albay Koray Eryaşa şimdi bir kömür gemisinde korsan nöbeti tutuyor.

  Balyoz davasında önce hapis cezası alan daha sonra tahliye olan Kurmay Albay Koray Eryaşa'nın sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafı tartışma yarattı.

  Davalar boyunca Eryaşa'nın avukatlığını yapan Murat Ergün, Koray Eryaşa'nın gemideki nöbet fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow