Barlar Sokağı'nda 'huzurlu eğlence' operasyonu

Marmaris'teki Barlar Sokağı'nda, 200 polis, 2 polis köpeği eşliğinde genel asayiş denetimi yaptı. Polis köpeklerine yabancı turistler ve tatilciler yoğun ilgi gösterdi.Terör, asayiş, güvenlik şube ve motosikletli yunus timlerinden oluşan 200 polis, narkotik köpeği 'Maça' ve 'Dak' ile birlikte Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya koordinesinde huzur operasyonu yaptı.
Şehir merkezinde bulunan Barlar Sokağı'nın giriş ve çıkışları tutuldu. 300 metrelik sokakta dolaşan tatilci ve ilçe sakinlerinin GBT (Genel bilgi Taraması) yapıldı.
Saat:23.00'da başlayarak gece işletmelerin kapanma saatine kadar süren genel asayiş denetiminde; 3 bin 670 kişinin kimlik kontrolü, çoğunluğu motosikletlerden oluşan 978 aracın plaka sorgusu yapıldı. Haklarında çeşitli suçlardan mahkeme tarafından zorla getirme ve yakalama kararı bulunan 17 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınanlar işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Evraklarında eksiklik bulunan ya da yasak alanlara park edilen 82'si motosiklet olmak toplam 91 araç otoparka çekildi. 3 kuru sıkı tabanca ve 8 adet çakı ele geçirildi.
Tatilciler ve özellikle çocuklar, denetimlerini tamamlayan Golden Rotriever cinsi narkotik köpeği 'Maça' ve Alman Kurdu Asayiş Köpeği 'Dak' ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.
Çeşitli şehirlerinde yakaladığı uyuşturucu madde ile Türkiye'de narkotik köpekleri arasında 4'üncü sırada bulunan narkotik köpeği 'Maça', çocukların en çok ilgi gösterdiği köpek oldu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS