Başbakan onu da uçakla getirdi

Başbakan onu da uçakla getirdi

Başbakan Erdoğan İstanbul'a dün özel "ANA" uçağıyla geldi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Selami Altınok da Başbakan'ın uçağıyla İstanbul'a geldi. Altınok, "Böyle bir görev tevdi edildi. İnşallah Allah utandırmaz. Başarılı olmaya çalışacağız" dedi.

Ankara'dan İstanbul'a gelen Selami Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte dün saat 20.00 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi. Valilik basın danışmanı tarafından bekleyen basın mensuplarına Selami Altınok'un görevine başladığı belirtildi.  

19 Aralık Kasırgası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Ankara'dan İstanbul'a özel "ANA" uçağıyla dün 18.30'da gelmişti. İstanbul'a Emniyet Müdürü olarak atanan Aksaray Valisi Selami Altınok'un da Başbakan Erdoğan'la İstanbul'a geldiği öğrenildi. Altınok, İstanbul'a hareketinden önce Başbakanlık'ta Erdoğan'la görüşmüştü.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile yaklaşık 3 saat makamında görüşen Altınok, görüşmenin ardından dün saat 23.00 sıralarında İstanbul Valisi Mutlu'yu uğurladı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, basın mensuplarına bir açıklama yapmadı. Gazetecilerin "hayırlı olsun" demesi üzerine tebrikleri kabul eden Altınok, “Sabaha kadar burada mısınız" sorusu üzerine de “Hayır" diye yanıt verdi.

Altınok: Böyle görev tevdi edildi, inşallah allah utandırmaz

İlk kez konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, "Böyle  görev tevdi edildi. İnşallah Allah utandırmaz. Başarılı olmaya çalışacağız. İstanbul halkının huzurunu, güvenliğini, mutluluğunu sağlamaya gayret edeceğiz" dedi.

Vali Hüseyin Avni Mutlu ile saatler süren görüşmelerin ardından yeni İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok makamından gece geç saatlerde ayrıldı. Altınok, emniyetten ayrılacağı sırada kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Başarılı olmaya çalışacağız"

Altınok, "Böyle bir görev tevdi edildi. İnşallah Allah utandırmaz. Başarılı olmaya çalışacağız. İstanbul halkının huzurunu, güvenliğini, mutluluğunu sağlamaya gayret edeceğiz. Gayemiz amacımız bu. İstanbul Türkiye’nin göz bebeği bir şehri. Burada görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah sizlerle de böyle güzel günlerde beraber oluruz" diye konuştu.

"Hiçbir gelişme yok"

Bir basın mensubunun, "İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu sizinle 3 saat görüşme yaptıktan sonra ayrılmıştı. Vali Mutlu 1 saat geçmeden tekrar emniyet binasına geldi. Önemli bir gelişme mi oldu acaba?" şeklindeki sorusuna Emniyet Müdürü Selami Altınok, "Hayır hiçbir gelişme yok. Arkadaşlarımdan brifing aldım. Tanımaya çalışıyorum. Farklı bir teşkilat. Benim bugüne kadar içinde çalışmış olmama rağmen birebir fazla ilgilenmediğim bir teşkilat. Öğrenmeye gayret ediyorum"  diye cevap verdi.

Operasyonla ilgili konuşmadı

Gazetecilerin, "17 Aralık Operasyonu ilgili bir şeyler söyleyecek misiniz?" şeklindeki soruya ise Selami Altınok, "O konuyla ilgili şu anda her hangi bir açıklama yapmak doğru değil" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS