Başkentte hayvan katliamı: Vadideki hayvanları zehirleyip öldürdüler

Başkentte hayvan katliamı: Vadideki hayvanları zehirleyip öldürdüler

Başkentte hayvan katliamı: Vadideki hayvanları zehirleyip öldürdüler

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir vadide mahalle sakinlerinin beslediği çok sayıda köpek, kedi, kirpi ve saksağan ölmüş halde bulundu. Çuvallar içinde bulunan et parçaları hayvanların zehirlendikleri şüphesine yol açtı. Hayvanların öldürülmesinin "toplu katliam" olduğunu vurgulayarak tepki gösteren mahalle sakinleri, yetkililerden sorumluları bulmalarını istedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çankaya Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Papazın Bağı Vadisi'ne sabah saatlerinde gidenler burada uzun yıllardır besledikleri köpek, kedi, kirpi ve saksağanların öldüğünü görünce şok yaşadı. Durumu yetkililere bildiren mahalle sakinleri, ayrıca köpeklerin öldüğü alanda çuval içerisinde getirilmiş et parçalarının olduğunu fark etti. Hayvanların zehirli olduğu düşünülen etleri yemesi sonrası öldükleri değerlendiriliyor.

İstanbul Kısırkaya'da yavru yunusu silahla vurdular

Mahalle sakinleri hayvanların öldürülmesine tepki göstererek, yetkililerden bu bölgeye zehirli etleri getiren kişi ya da kişilerin tespit edilmesini istedi. Mahalle sakinlerinden Harun Utku, "Birisi bütün hayvanların hepsini zehirlermiş. Çocuklarımızı öldürdüler. Bu olay ilk defa yaşanıyor. Olayla ilgili suçlunun bulunmasını istiyoruz" dedi.

'Kaç tane hayvan öldürülmüş bilmiyoruz'

Mahalle sakinlerinden Gözde Sarıkaya ise yapılan bu olayın toplu cinayet olduğunu belirterek, “Köpeklerimizi zehirlediler. 8 yetişkin, 2 yavru köpeğimiz vardı. Hepsi öldü mü kaç tane ceset var bilmiyoruz. Gelen ekipler zehirli etleri topladılar. Bu bölgede hayvanları besliyorduk. Bu köpeklerin sadece bir tanesi küpesizdi. Herhangi bir şekilde yaralama vakası yok. Diğer köpeklerimizde zehirli etleri yemişler ancak nereye gittiklerini bilmiyoruz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.