Başörtülü kadınlara kelepçeye inceleme

Başörtülü kadınlara kelepçeye inceleme

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa ve Eskişehir'deki "Paralel yapı" operasyonlarında başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve İstanbul Beyoğlu'nda gençlere tokat atılmasıyla ilgili inceleme başlatılması talimatı verdi.

Başbakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, İçişleri Bakanlığına verdiği talimatta "Kamuoyuna yansıyan, güvenlik güçlerinin vatandaşlara uygunsuz yaklaşımı ve yürütülen soruşturmalar çerçevesinde gözaltına alınan vatandaşlara yönelik usullere uygun hareket edilmemesine ilişkin inceleme başlatılmasını" istedi.


Davutoğlu, "Hangi soruşturma kapsamında olursa olsun herkesin kanunda belirtilen usuller çerçevesinde haklarının gözetilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine" dikkati çekti.


Murat Özçelik istifa etti


Manisa Valiliği'nden açıklama


Bu arada Manisa Valiliği'nden, Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan kadınlara kelepçe takılması olayında kasten ya da ihmalen katkısı olan görevliler hakkında gerekli incelemelerin başlatıldığı, ayrıca hukuki sürecin işletildiği bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS