Bayram namazı evde tek başına kılınır mı? Diyanet’ten açıklama var!

Bayram namazı evde tek başına kılınır mı? Diyanet’ten açıklama var!

Bayram namazı Corona virüsü tedbirleri kapsamında bugün cami ve mescitlerde cemaat halinde eda edilemeyecek. Peki, bayram namazı evde kılınır mı? İnanlar istemeleri halinde ferdi olarak niyet edip yani tek başına namaz kılabilir mi? Konuyla ilgili ilgili Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan açıklama geldi. Diyanet evde bayram namazı açıklaması…

Bayram namazı evde kılınır mı? Tek başına bayram namazı kılınır mı? Corona virüsü tedbirleri kapsamında 81 ilde cami ve mescitlerin kapalı olması nedeniyle evinde ibadetini eda etmek isteyen inanalar merakla bu sorunun cevabını araştırıyor. Alışıldığı üzere normal şartlarda bayram namazı cami ve mescitlerde cemaat halinde eda ediliyor. Ancak ülkemiz ve dünya Corona virüsü salgını nedeniyle zorlu günlerden geçiyor. Salgınla mücadele kapsamında ise cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınamıyor.

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

Yaptığı açıklamada bu konuya değinen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş “Bayram namazı evde kılınır mı? Tek başına bayram namazı kılınır mı?” sorularının da cevabını vermiş oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın açıklaması şu şekilde:

Dileyen evinde bayram namazını dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir. Böylece bayram namazı vaktinin bereketinden ve bayramın güzelliğinden ailemizle beraber en iyi şekilde istifade edelim.

RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

Yani bugün dileyenler evlerinde tek başına niyet ederek bayram namazı kılabilecekler. “Bayram namazı nasıl kılınır?” sorusunun cevabını merak edenler ise aşağıda paylaştığımız haber linklerini tıklayarak bayram namazı saatleri ve “Bayram namazı nasıl kılınır?” sorusunun cevabına ulaşabilecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS