Bayram ne zaman? Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

Bayram ne zaman? Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

Ramazan Ayı’nın son günleri içerisinde gözler bayram tarihine çevrildi. Evlerde şimdiden bayram hazırlıkları sürerken “Bayram ne zaman?” ve “Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?” sorularının cevabı merakla araştırılıyor. Merak edilen sorular geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından cevabını buldu. İşte, 2020 Ramazan Bayramı tarihi ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar…

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? Bayram öncesi merakla araştırılan soru, Pazartesi günü yapılan bakanlar kurulu sonrası cevabını buldu. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün? 2020 Ramazan Bayramı hangi gün eda edilecek? İşte, merak edilen detaylar…

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN, HANGİ GÜN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Ramazan Bayramı 2020 yılında 24 Mayıs 2020 Pazar günü başlayacak. 25 Mayıs 2020 Pazartesi ve 26 Mayıs 2020 Salı günü de devam edecek olan bayram bu yıl diğer özel günlerde olduğu gibi Coronavirus gölgesinde olacak. 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü ise Arife Günü olarak idrak edilecek.

BAYRAMDA 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Arife günü ve bayramın ilk üç gününde 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama:

Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları içeren rehberler yayımlandı. İş yerlerinin girişlerine çalışma saati, kullanım alanı ve aynı anda içeride bulunabilecek müşteri sayısını gösteren kapasite bilgisi afişleri asılacaktır. Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS