Bayram tatili kaç gün sürecek, tatil ne zaman bitecek?

Bayram tatili kaç gün sürecek, tatil ne zaman bitecek?

9 günlük bayram tatili 30 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitiminin ardından başlıyor. Yarım günlük Arife Günü’nün ve Ramazan Bayramı sonrasındaki cuma gününün tatil ilan edilmesiyle bayram tatili süresi 9 güne çıkarılmıştı. Peki, memurlar yeniden işbaşını ne zaman yapacak ve bayram tatili ne zaman sona erecek?

Ramazan Bayramı tatilinin ne zaman sona ereceği tatil boyunca plan yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda alınan kararla tatil süresi 9 güne çıkarılmıştı. Arefe günü ve Ramazan Bayramı’nı takip eden Cuma günü idari izinli sayılacak olan memurlar toplamda 9 gün izin yapmış olacaklar.


1 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayan tatil 9 Haziran 2019 Pazar günü sona erecek. Yani 10 Haziran 2019 Pazartesi günü memurlar ve diğer çalışanlar yeniden işbaşı yapmış olacaklar. Senelik izin alarak tatil süresini uzatan kişilerse senelik izinlerinin bittiği dönemde görevlerine devam edecek.


KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?


Kurban Bayramı tarihi ise 2019 yılında 11 Ağustos 2019 Pazar gününe denk gelecek. Toplamda 4 gün sürecek olan bayram 12 Ağustos Pazartesi, 13 Ağustos Salı ve 14 Ağustos Çarşamba günleri de devam edecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS