BBP Genel Başkanı Destici’den çarpıcı açıklama: Erdoğan AK Parti’ye katılmam için teklifte bulundu

BBP Genel Başkanı Destici’den çarpıcı açıklama: Erdoğan AK Parti’ye katılmam için teklifte bulundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine AK Parti'ye katılması için teklifte bulunduğunu açıkladı. Destici, AK Parti-MHP ittifakıyla iligili de, "BBP'nin ittifakta yer alması müthiş bir enerji ve moral motivasyon katacaktır" ifadelerini kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV’de Kübra Par’ın sorularını yanıtladı.


Destici, AK Parti ile MHP arasında süren ittifak görüşmelerine ilişkin “Neden sizi de bu ittifak görüşmelerine katmak istesinler” sorusu üzerine şunları kaydetti: “BBP duruşu olan bir partidir. BBP’nin milliyetçi ve maneviyatçı duruşu bu kesimlerin tümünü etkilyecek güce ve birikime sahiptir. BBP’nin ittifakta yer alması müthiş bir enerji ve moral motivasyon yükleyecektir” dedi.


Destici, “Sandıkta aldıkları oy oranının yeni sistemde çok kıymetli olduğunu” söyledi.


“Kimseyle görüşme yapmadan ‘evet’ demişiz”


İttifakta katılmaları halinde bir bakanlık bekletilerinin olmadığını söyleyen Destici, “Öncelikli olarak devletimizin varlığını, milletimizin bütünlüğünü esas alıyoruz. Burada da biz hiçbir beklenti, pazarlık işine girmeden, kimseyle görüşme yapmadan ‘evet’ demişiz.”


“Cumhurbaşkanımız bana da teklifte bulundu”


Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş, Yalçın Topçu’nun siyasi parti genel başkanlığından Bakan koltuğuna oturduğunu hatırlatan kübra Par, Destici’ye bir beklentisi olup olmadığı sorusunu yöneltti.


Destici soruya şu karşılığı verdi:


“Numan Bey’in ve Süleyman Bey’in tercihlerine saygılıyım. Ama o süreçlerde Sayın Cumhurbaşkanımız bana da teklifte bulundu. Parti olarak ya da şahıs olarak katılmamız noktasında… Teşekkür ettim kendisine. Bizim BBP olarak bir emaneti yüklendiğimi, bir davamız olduğunu buna inanmış milyonlarca taban olduğunu ve biz Büyük Birlik Partisi olarak yolumuza devam etmek istediğimizi kendilerine ifade ettim. Kendileri de anlayışla karşıladılar.”


Destici, teklifin ne zaman yapıldığına ilişkin soruya ise “Süleyman Bey ve Numan Bey’e yapıldığı dönemlerde aynı teklif bana da yapılmıştı” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS