Bedelli askerlik başvurusunda son gün ne zaman, süre uzatılacak mı?

Bedelli askerlik başvurusunda son gün ne zaman, süre uzatılacak mı?

2018 bedelli askerlik başvuru süresi ile ilgili yeni bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz aylarda bedelli askerlik imkanından yararlanmak isteyen kişiler için son başvuru tarihinin 3 Kasım olduğu açıklanmıştı. Peki, bedelli askerlik başvuru süresi uzatılır mı?

Bedelli askerlik başvuruları son başvuru tarihi için kısa bir süre kaldı. İşlemlerini tamamlamak isteyen adaylar ise askerlik şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bedelli askerlik başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı ise yarın netleşecek.

HULUSİ AKAR’DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Meclis'te Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Akar, ''Bedelliye 724 bin 144 kişi müracaatta bulunmuş, 578 bin 887'sinin işlemleri tamamlanmıştır'' dedi.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı. Başvurular e-devlet adresinden yapılacak. Başvuru sürecinde vatandaşlardan iki adımı takip etmeleri beklenecek;

1. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler, E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve Nüfus Hüviyet Cüzdanı ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların sorguladığı 4. celp dönemi, 3 Kasım tarihinde yapılacak olan planlamanın ardından adayların erişimine açılacak. Dönemlerin belirlenmesinin ardından detaylar, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma sekmesi ve E-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS