Bedelli askerlik son ödeme tarihi ne zaman?

Bedelli askerlik son ödeme tarihi ne zaman?

Bedelli askerlik son başvuru tarihi ve bedelli askerlik ücreti son ödeme tarihi, henüz askerlik görevini yerine getirmemiş ve bedelli askerlikten yararlanmak isteyen gençler tarafından araştırılıyor. Peki, bedelli askerlik başvuruları ne zaman?  Başvurular sona erdi mi? Bedelli askerlik son ödeme tarihi ne zaman? İşte merak edilen tarihler…

Bedelli askerlik başvuruları başladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz Haziran ayında yasalaşan yeni askerlik sistemi ile birlikte artık yaş sınırı olmaksızın askerlikle yükümlü her Türk vatandaşı bedelli askerlik düzenlemesine başvurabilecekler. Peki, bedelli askerlik son başvuru tarihi ne zaman? Başvuru ücretleri ne zamana kadar yatırılabilecek? İşte detaylar…


BEDELLİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?


2019’da silahaltına alınmak isteyenlerden yoklaması olmayanlar 16-31 Temmuz 2019 (dahil) tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden yoklamalarını yaptırdı ve bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yaptı.


2019’da sevke tabi olup yoklaması bulunanlar 16 Temmuz-31 Ağustos 2019 (dahil) tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yaptı.


İki grup için de bedelli askerlik başvuruları sona erdi.


SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?


Bedelli askerlik hizmeti kapsamında, bu hizmetten yararlanmak isteyen yükümlülerin kura işlemi 2020 Ocak ayında yapılacak ve duyurulacak. Hak sahiplerinin bir aylık temel askerlik eğitimi için silahaltına sevkleri 2020 Mart ayından itibaren başlayacak.


Kanun'un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019'da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar, ödemelerini 1 Kasım 2019'a kadar, diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019'a kadar yapacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS