Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? (Sözlü sınav sonucu)

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? (Sözlü sınav sonucu)

Mülakat olarak da adlandırılan sözlü sınav sonuçları için bekçi adayları Polis Akademisi Başkanlığı’ndan gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. EGM bünyesinde görev alacak bekçi adayları kendilerine verilen sıralara göre istenen tarihlerde sınav merkezlerine giderek mülakatlara katılıyor. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, sözlü sınav sonucu adaylara hangi tarihte duyurulacak?

Bekçilik mülakat sonucu için geri sayım başladı. EGM bünyesinde görev alabilmek için çeşitli aşamalardan geçen adaylar 5 ayrı kritere göre değerlendiriliyor. Peki, bu kriterler neler ve sonuçlar adaylara hangi tarihte açıklanır?


SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Sonuçların açıklanacağı tarih, tüm mülakatların tamamlanmasının ardından belirlenecek. Tüm bu değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının ekim sonu ve kasım ayının başlarında açıklanması bekleniyor.


SÖZLÜ SINAVDA PUANLAMA NASIL YAPILIYOR?


Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre veriliyor. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebiliyor. Adaylar;  • a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

  • b) Kendisinden istenileni kavraması,

  • c) Özgüveni,

  • ç) İfade etme yeteneği,

  • d) Beden dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.


Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.


GENEL PUANLAMA NASIL OLUŞUYOR?


Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının % 50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS