Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sınav yerleri açıklandı!

Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sınav yerleri açıklandı!

“Bekçilik sınavı ne zaman?” sorusunun cevabı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan bekçilik sınav yerlerinin açıklanmasının ardından sıklıkla araştırılıyor. 8 bin bekçi alımıyla ilgili süreçte sona yaklaşılıyor. Ön başvuru, sağlık kontrolü ve üçüncü aşama ise yazılı sınav. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman? İşte bekçilik sınav tarihi ve örnek sorular…

Bekçilik sınavı 2019 öncesi geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı – MEB tarafından uzun zamandır beklenen sınav tarihi ve sınav giriş belgeleri açıklandı. Sınav giriş yerlerinin açıklanmasına bağlı olarak da sınav yerleri belli olmuş oldu. Öte yandan adaylar sınava hazırlık kapsamında örnek soruları araştırıyor. Peki, bekçilik sınavı ne zaman? İşte bekçilik sınavıyla ilgili merak edilenler…


BEKÇİLİK SINAV MERKEZLERİ


8 bin bekçi alımı ile ilgili yazılı sınavların yapılacağı sınav merkezlerinin bulunduğu illerin listesi şöyle:


Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas


BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?


Bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 09.00’da, sınav merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.


BEKÇİLİK SINAVI ÖRNEK SORULAR


SINAV GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI


13 Temmuz 2019 Tarihinde Yapılacak Olan 2019 / 1. Dönem ve 2019 / 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri MEB tarafından duyuruldu. E-Devlet’e aracılığıyla gerçekleştirilen girişlerde adaylar TC kimlik numaraları ve şifreler ile sisteme giriş yapacak sınav merkezlerini görüntüleyebilecekler.


2019 /1. DÖNEM SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


2019 /2. DÖNEM SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


SINAVA KİMLER KATILABİLECEK?


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS