Belediye başkanı konuştu: 'Türkiye laik kalacak söylemi teröre destek olmaktır'

Belediye başkanı konuştu: 'Türkiye laik kalacak söylemi teröre destek olmaktır'

Sakarya'da bir AVM'ye asılan "Türkiye laiktir laik kalacak" pankartı nedeniyle yaşananların ardından Serdivan ilçesinin AK Parti'li Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" dedi.

CHP Gençlik Kolları üyelerinin Sakarya'da bir AVM'ye "Türkiye laiktir laik kalacak" pankartı asmasının ardından yaşananlara ilişkin ilçenin AK Parti'li belediye başkanından açıklama geldi. Yusuf Alemdar, Twitter hesabından, "Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" diye yazdı.


'Türkiye laiktir, laik kalacak' pankartı açan 3 genç tartaklandı


Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde, "Türkiye laiktir, laik kalacak" yazılı pankart açıp slogan atan üç genç saldırıya uğramış, ardından da polis tarafından gözaltına alınmıştı.
Cumhuriyet'in haberine göre, Serdivan ilçesinin Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Serdivan'daki laiklik protestosunu "üzücü olay" olarak niteleyen Alemdar, "Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" ifadelerini kullandı.


Türkiye'de "laiklik gibi bir sorunun" olmadığını söyleyen Yusuf Alemdar, "Ancak birileri Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bize düşen bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz. Çok dikkatli olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.


"Siyaset ile uğraşanlar bu tarz provakatif eylemlerden uzak durmalıdır. Keza her ne olursa olsun, AVM'ler siyasi propaganda yerleri değildir" ifadelerini kullanan Yusuf Alemdar, gençlerin laiklik protestosunu "cehalet" olarak niteledi. CHP Gençlik Kolları'na da seslenen Alemdar, "siyaset zemini ve söylemlere dikkat edin" dedi.


AVM'de pankart gerginliği


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS