Beyazıt Meydanı'nda Suriye eylemi

Beyazıt Meydanı'nda Suriye eylemi

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Üniversite Gençliği üyesi bir grup, Suriye rejimini protesto etmek ve Suriye halkına destek için Beyazıt Meydanı'nda eylem yaptı. Eylemde sık sık tekbir getiren ve sloganlar atan grup, ABD ve Rusya karşıtı pankartlar da açtı.

İstanbul Üniversite'nin ana kampüsünden birlikte çıkan grup, saat 13.00 sıralarında meydanda toplandı. Eylem nedeniyle üniversitenin ana kapısı önünde ve çevresinde çok sayıda polis görev yaptı. Grup, 'Yaşasın Suriye direnişimiz', ve Emperyalist Rusya Suriye'den defol' yazılı pankartlar açtı. 'Katil Rusya, Suriye'den defol', 'Suriye halkı yalnız değildir', 'İslami hareket engellenemez' şeklinde slogan atan grup, sık sık tekbir getirdi. Yapılan basın açıklamasını grup adına Rüveyda Bayram okudu.


'Suriye'de Türk general öldürüldü' iddiasına yalanlama


Bülent Arınç'ın ağabeyi vefat etti


 


Açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi: "Suriye'de bıçak kemiğe dayandı. Suriye'de son beş yıldır yaşanılanlar asla bir iç savaş değil apaçık bir katliamdır. Ama mücadele edenlerde var. Bizler inanıyoruz ki bu mücadelede son sözü tüm zorluklara rağmen Esed'e, Rusya'ya, İran'a, Hizbullah denilen örgüte, PYD'ye, IŞİD'e, ABD ve Batı emperyalizmine rağmen direnen Suriyeli müslümanlar söyleyecektir"


Dünyada son 5 yılda silahlanma yüzde 14 arttı, Türkiye 6. sırada


ŞARKILI, MARŞLI PROTESTO


Basın açıklamasının ardından eyleme destek veren Grup Yürüyüş üyeleri Arapça ve Türkçe şarkılar ve marşlar söyleyerek Suriye rejimini protesto etti. Grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS