Beyoğlu'nda müzik tanıtımında saldırı

Beyoğlu'nda müzik tanıtımında saldırı

İstanbul Beyoğlu Firuzağa’da plak satılan Velvet İndieground Records adlı işyerinde dün akşam Radiohead etkinliği düzenlendi. Etkinliği basan bir grup tehdit ederek saldırıda bulundu.

Olay, Beyoğlu Firuzağa Mahallesi, Bostanbaşı Caddesi'nde bulunan Velvet Indieground Records adlı plakçıda dün saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Dünyaca ünlü 'Radiohead' grubunun internetten canlı yayınladığı konseri dinlemek için bir araya gelenler, biranda içeri giren yaklaşık 20 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.


Gruptan beyaz tişörtlü bir kişi tehditler savurarak içeridekileri dışarı çıkardı, masadaki içkileri de yere attı. Etkinliğe katılanlar panik içinde kaçıştı.


“Kapat burayı kapat. Ramazanda utanmıyor musunuz lan” diye bağıran saldırgan, “Seni öldürürüm” tehditleri savurarak önüne çıkanları da darp etti.


Grup, etkinliğe katılanlara dışarıda da küfürler edip dövdü. Görüntülerde gruptan bir kişinin “Sizi varya içeride yakarım haa... Hadi bir daha ramazanda içki için de göreyim” diye tehditler savurması da duyuldu.


Saldırı esnasında 1 kişi başından yaralandı.


Polis inceleme başlattı


Çoğunluğu yabancı uyruklu olan izleyiciler, saldırının ardından konserin canlı yayınlandığı plakçıdan ayrıldı. Baskını gören diğer işyeri sahipleri de polisi arayıp ihbarda bulundu. Bölgeye gelen polis ekipleri olaya ilişkin soruşturma başlattı.


"İnsanların üzerine şişeler fırlattılar"


Olay sırasında plakçıda bulunan Rayka Simoni isimli bir kadın yaşananları şöyle anlattı:


"Bir tane konser gösterisi gibi bir şey vardı. Bizde arkadaşlarla ona gittik. Müzik çalıyorlardı plakçılar, bizde yere oturduk ve sakin bir ortam vardı. Hiçbir terslik yoktu, insanlar alkol alıyorlardı keyifli bir ortamdı. Bir anda şişeler kırılmaya başlandı, adamlar insanların üzerine şişeler fırlatmaya başladılar. Her şey hızlı gelişti ve orada oturan insanların kafalarına gözlerine vurmaya başladı. Bizde kaçmaya başladık apar topar. İnsanlar eşyalarını toplamaya çalıştılar. Sonra benim arkadaşım sinirlendi ve kadına vurulmaz diye çıkıştı adamlara. Sonrasında adamlar daha da üstüne gitmeye başladılar arkadaşımın ve yumrukladılar onu. Bende aralarına girmek ve arkadaşımı korumak istedim. Sonrasında bayağı bir patakladılar bizi. Bizde kaçmayı başardık ama arkadaşım çok kötü yaralandı. Üzerine tekme atmışlardı omurgalarına ağzı yüzü kan içinde kalmış, dudağı patlamıştı. Korkunçtu ve bir sürü kişi ağlıyordu. Bir kişinin kafası ve boynu kanıyormuş ama ben görmedim. Olayın olduğu saati bilmiyorum ama saat 21.00 sıralarında olmuş herhalde."


Olay anı...


Olayın anı, video ise sosyal paylaşım sitelerinde yer aldı. Görüntülerde, plakçıda oturanların yanına grubun geldiği ve bağırdığı görülüyor. Daha sonra içeride bulunanlar darp edilerek dışarı çıkarılıyor. Bu sırada dışarıda bulunan masanın bir kişi tarafından kenara atıldığı görülüyor. Görüntülerde, plakçıdaki iki kişinin ışığı ve kapıları kapattığı görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS