BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır?

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır?

BİLSEM sonucu için MEB’ten gelecek açıklama beklenmeye başlandı. 19 Temmuz’da açıklanması beklenen sonuçlarla ilgili kurumdan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Peki, BİLSEM sonuçları açıklandığı anda nereden öğrenilebilecek?

Bilim ve Sanat Merkezi sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Sonuçlarla ilgili yeni bir tarih açıklaması yapılmasa da kısa süre içerisinde sonuçların erişime açılması bekleniyor. Öte yandan adaylar sözlü sınavdan elde ettikleri puanlara belirlenen tarihler içerisinde itirazlarını yapabilecek. Peki, BİLSEM sonuçları nerede olacak?


BİLSEM SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?


MEB’in sonuçları açıklayacağı zaman “duyurular” sayfası üzerinden açıklama yapacak. Sonuçları sorgulama işlemleri ise http://meb.gov.tr veya http://orgm.meb.gov.tr adreslerinden yapılabilecek. Sonuçlar açıklandığı takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.


ORGM MEB İÇİN TIKLAYINIZ...


MEB DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ...


BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?


22-26 Temmuz tarihlerinde sonuçlara itirazlar yapılabilecek. Sonrasında 29 Temmuz ile 9 Ağustos arasında bu itirazlar değerlendirecek. İtirazların cevaplandırılması sonrasında kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 19 Ağustos - 6 Eylül tarihlerinde BİLSEM''e kayıt yaptırabilecekler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS