Binali Yıldırım: Terör örgütünden 'biz görüşebiliriz' haberleri geliyor

Video: Binali Yıldırım: Terör örgütünden 'biz görüşebiliriz' haberleri geliyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütünden bugünlerde "Biz görüşebiliriz, silahları bırakabiliriz, konuşalım." gibi doğrudan ve dolaylı haberler geldiğini ifade ederek, "Konuşacak hiçbir şey yok arkadaşlar." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde, milletvekillerine verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, dün İstanbul'da ve bugün de Mardin'in Midyat ilçesinde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden toplam 15 polis ve sivil vatandaşa Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

İstanbul'da dün meydana gelen saldırının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaralanan vatandaşları hastanelerde ziyaret ettiğini anımsatan Yıldırım, "Terör örgütünün özellikle sivil, polis, asker hiçbir ayrım yapmadan bu saldırıları, topyekun insanlığa ve milletimize karşı yapılmış alçakça saldırılardır. Asker, polis ve korucularımızın amacı, vatandaşımızın huzurunu, barışını, esenliğini sağlamak, milletimizin birliğini, beraberliğini, ülkemizin istikbalini sağlamak. Dolayısıyla yapılan bu saldırılar sadece askerimize, polisimize değil, topyekun olarak vatandaşlarımıza yapılmıştır. Bir kez daha teyit ediyoruz ve buradan ilan ediyoruz ki terörle mücadeleden asla ve asla taviz vermeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz. Ne zamana kadar? Ta ki bütün vatandaşlarımız yurdun her karış toprağında rahatça, can güvenliği içinde yaşayıncaya, seyahat edinceye ve normal hayatlarını sürdürünceye kadar." diye konuştu.

"Doğrudan ve dolaylı haberler geliyor..."

Başbakan Yıldırım, terör örgütünden bugünlerde "Biz görüşebiliriz, silahları bırakabiliriz, konuşalım." gibi doğrudan ve dolaylı haberler geldiğini ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti: "Konuşacak hiçbir şey yok arkadaşlar. Konuşacağımız tek şey var. Al bayraklı, ay yıldızlı bayrağımız. Bayrağımız bizim en büyük kutsalımızdır. O bayrağın rengi şehitlerimizin kanı, o bayrağın hilali bağımsızlığımızın sembolü. O bayrağımızın yıldızı bu vatan uğrunda canını seve seve veren her bir şehidimizin gökyüzünde parlayan yıldızlarıdır.

Onun için bizim vazgeçilmezimiz bayrağımız, vatanımız, milletimizdir ve Türkiye Cumhuriyeti devletidir. 780 bin kilometrekare vatan toprağının bölünmez bütünlüğüdür. 79 milyonun kardeşliğidir. Millet şuuruyla birlikte yaşamasıdır. Bunlar üzerinde konuşacaksanız, buyurun konuşalım. Memleketi, milleti, terörle, korkuyla yıldıracağınızı zannediyorsanız, kusura bakmayın asla ve asla başaramayacaksınız. Ramazan ayında yapılan bu saldırılar bir şeyi daha göstermektedir.

Bu alçak terör örgütlerinin hiçbir kutsalı, kutsal değeri, inançları uğruna mücadele verdiği hiçbir değerleri yoktur. Bunların inandıkları, dayandıkları güç, içeride ve dışarıda bunların sırtlarını sıvazlayan yandaşlarıdır. Günü gelecek onlara nasıl hesap sorduysak, onların sırtını sıvazlayan iç ve dış desteklerine de aynı hesabı bu millet soracaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS