hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Binbaşı Bektaş'ın delili doğru çıktı!

  Binbaşı Bektaşın delili doğru çıktı
  expand

  Toprağa gömülü mühimmatın çıktığı Keçilik mevkiine gitmediğini söyleyen Poyrazköy davasının tutuklu sanığı Binbaşı Levent Bektaş buna delil olarak da cep telefonlarının mekan kayıtlarını göstermişti. Söz konusu telefonlardaki incelemesini tamamlayan TİB raporunda, Bektaş'ın telefonunun neredeyse 2 ayı aşkın bir süre mühimmatın bulunduğu bölgede olmadığı belirtildi.

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen Poyrazköy davasının tutuklu sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın kullandığı iki sim karta ilişkin sinyal bilgilerini içeren rapor mahkemeye ulaştı.

  Davanın tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş, 21-24 Nisan 2009 tarihinde Poyrazköy Keçilik mevkiinde bulunan mühimmat ile ilgilisinin olmadığını ve mühimmatın bulunduğu bölgeye gitmediğini iddia etmişti.

  Bektaş'ın duruşmadaki bu açıklamasının ardından İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 07 Mart 2011 tarihinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na(TİB) yazı yazarak, Bektaş'a ait 0533 ......50 ile 0533 .....06no'lu sim kartların hangi bölgelerden sinyal verdiğinin tespit edilmesini istedi.

  Bektaş'ın cep telefonu sinyalleri

  Bu talep üzerine TİB, emekli Binbaşı Bektaş'ın sim kartları üzerinde 23 Şubat 2009 ile 28 Nisan 2009 tarihlerini içeren bir inceleme yaptı. Mahkemeye gelen TİB kayıtlarına göre Bektaş'ın iki kartı da 23 Şubat ile 28 Nisan tarihleri arasında kazıların yapıldığı Poyrazköy'den sinyal vermemiş. Yaklaşık 2 aylık kayıtlara göre Bektaş'ın sim kart sinyalleri ağırlıklı olarak Büyükçekmece, Avcılar, Tuzla, Beykoz, Sarıyer ilçelerinden alınmış.

  Mühimmat 2009'da bulunmuştu

  Poyrazköy Keçilik mevkisinde 21-24 Nisan 2009 tarihleri arasında yapılan kazılarda 15 adet dolu law silahı, 6 adet boş law silahı, 14 adet el bombası, 450 gram C3 patlayıcı, 5 adet bubi tuzağı ve 45 adet sis bombası olmak üzere çok miktarda mühimmat ele geçirilmişti.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow