Son Dakika

Biontech 2.doz aşı ne zaman yapılacak? Biontech yeni aşı randevusu alınabilecek mi? Biontech aşı randevusu olanlar aşı olacak mı?

A A

29.04.2021 - 10:10 Son Güncelleme:

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech aşısını 2.dozları için erteleme kararı alındığını açıklamıştı. Bugün ise yeni bir açıklama yapıldı ve Biontech 2.doz aşılarının ertelemeye iptal kararının alındığını açıkladı. Peki, bu açıklamaya göre Biontech aşısı 2. doz randevuları iptal mi? Biontech aşında yeni randevu alınabilecek mi? Aşı randevusu olanlar aşılarını olabilecek mi, ne zaman?

Biontech 2.doz aşı ne zaman yapılacak? Biontech yeni aşı randevusu alınabilecek mi? Biontech aşı randevusu olanlar aşı olacak mı?

Biontech aşısının ilk dozunu olanlar ve Biontech aşısı olmak isteyenler yeni gelişmeyi merak etmeye başladı. Koronavirüs aşılarından biri olan BionTech aşısı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Sağlık Bakanı Fahretin Koca tarafından dün akşam Biontech aşısı için iki doz arasının süresinin güncellendiğini bu nedenle Biontech 2. doz aşılamanın ertelendiğini duyurmuştu. Bugün ise Biontech aşılarıyla ilgili yeni açıklama yapıldı. Peki, Biontech aşısı 2. doz randevuları iptal mi? Biontech aşı randevusu olanlar ne zaman aşı olacak? Biontech yeni aşı randevusu alınabilecek mi? İşte aşıyla ilgili detaylar..

BİONTECH AŞISI 2. DOZ RANDEVULARI İPTAL Mİ?

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Biontech aşısında ikinci doz için 4 hafta olarak belirlenen bekleme süresinin 6-8 haftaya çıkarıldığı duyurmasının ardından yeni bir karar alındı. Buna göre; isteyenler ikinci doz aşıyı olabilecek. İkinci doz Biontech aşısında randevuların ertelenmesi kararı iptal edildi. Mecut randevusu olanlar ikinci dozu olabilecek.

BİONTECH YENİ AŞI RANDEVUSU ALINABİLECEK Mİ?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta çıkarıldığını duyurmuştu. Mevcut randevuları da etkileyeceği belirtilen karar kapsamında randevular düşürülmüştü. Ancak bu uygulamadan vazgeçildiği duyuruldu. Sağlık Bakanlığı, Biontech aşısında alınan ikinci doz randevuların korunacağını açıkladı. Yeni randevular ise 6-8 hafta arasına verilecek.