BirGün yazarı Hande Demircioğlu yaşamını yitirdi

BirGün yazarı Hande Demircioğlu yaşamını yitirdi

BirGün gazetesi yazarı 37 yaşındaki Hande Demircioğlu, İzmir'deki yazlığında yaşamını yitirdi. Demircioğlu'nun mutfağında yapılan incelemede sodyum siyanür bulundu.

BirGün gazetesinin kültür sanat sayfasında yazıları yer alan 37 yaşındaki Hande Demircioğlu, İzmir 'in Urla İlçesi'nde ailesine ait yazlıkta kardeşi tarafından ölü bulundu. Ankara 'daki bombalı saldırı ve son dönemde yaşananlar nedeniyle moralinin oldukça bozuk olduğu öğrenilen Demircioğlu'nun cenazesi, otopsisinin ardından yakınlarına teslim edildi. Bu arada evde yapılan incelemede, bir enerji içeceği kutusu ve içinde de kimyasal madde bulunduğu öğrenildi.


Kimyasal madde sodyum siyanür çıktı


Hande Demircioğlu'nun yalnız kaldığı evin mutfağında yapılan incelemede bulunan kimyasal maddenin sodyum siyanür olduğu öğrenildi. Bir enerji içeceği kutusu ve içinde de sonradan karıştırılan kimyasal maddenin de incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na getirildiği ortaya çıktı. Şiddetli hücre zehiri olan maddenin kullanımı durumunda solunum zincirinde yer alan enzim inhibe edici etkisi olduğu, birkaç dakikada kişinin hayatını kaybetmesine yol açabileceği öğrenildi. Demircioğlu'nun ölümüne bu maddenin yol açıp açmadığının ise detaylı otopsinin ardından netlik kazanacağı kaydedildi.


Cenazesini kardeşi buldu


Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni yarım bıraktıktan sonra İstanbul Müjdat Gezen Sanat Merkezi yazarlık bölümünü bitiren ve Birgün Gazetesi'nin kültür sanat sayfasında yazıları yayımlanan Hande Demircioğlu, bir süre önce, Urla İlçesi Balıklıova Mahallesi'ndeki, ailesine ait yazlığa geldi. Burada vakit geçiren Demircioğlu'ndan haber alamayan kardeşi Doğukan Demircioğlu, dün (pazar) öğle saatlerinde yazlığa gittiğinde, evin balkonunda cansız bedenini buldu. Büyük üzüntü yaşayan Doğukan Demircioğlu, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerindeki incelemenin ardından Demircioğlu'nun cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.


İlk bulgu: "Dışarıdan müdahale yok"


Otopsideki ilk bulgulara göre, Hande Demircioğlu'nun vücudunda herhangi bir kesik ya da yara izine rastlanmadığı tespit edildi. Demircioğlu'nun evde bulunan kimyasal madde karıştırılmış enerji içeceğinden içip içmediğinin ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için vücudundan parça alındığı ve detaylı otopsi sonrası ölüm nedeninin netlik kazanacağı belirtildi.


Son günlerde morali bozuktu


Otopsisi tamamlanan Hande Demircioğlu'nun cenazesi yakınlarına teslim edildi. Ankara'daki bombalı saldırı ve son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle moralinin oldukça bozuk olduğu bildirilen Demircioğlu'nun yarın (salı) öğlende, İzmir'in Konak İlçesi'ndeki Hakim Efendi Camii'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından Tire İlçesi'nde, babasının yanına defnedileceği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS