Boşanmak isteyen eşe kezzaplı saldırı

Boşanmak isteyen eşe kezzaplı saldırı

Boşanmak isteyen eşe kezzaplı saldırı

7 yıl boyunca şiddet görüp boşanma davası açan Zehra Elber ve kızkardeşi, kocası Gökhan Elber'in kezzaplı saldırısına uğradı. Bir gözünü kaybeden ve 11 ameliyat geçiren Zehra, 52 gündür ağır yanıklarla boğuşuyor ve protez göz ameliyatı için sıra bekliyor. Bu arada aile, kızlarının SGK'sı olmadığı için maddi olarak perişan durumda. Tutuklu yargılanan saldırgan koca için ise 8 yıl hapis cezası isteniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Boşanmak isteyen kadınların gördüğü şiddet vakalarına bir yenisi daha eklendi. 23 yaşındaki Zehra Elber ve 18 yaşındaki kızkardeşi Ezgi Dursun, 7 yıl boyunca şiddet gördüğü ve boşanma davası açtığı kocası Gökhan Elber'in kezzaplı saldırısına uğradı. Zehra bir gözünü kaybetti, yüzünde ve vücudunda ağır yanıklar oluştu, 11 ameliyat geçirdi, ameliyat olmaya da devam ediyor, şu an protez göz ameliyatı için gün bekliyor. Zehra'nın tedavisi Ankara Numune Hastanesi'nde 52 gündür devam ediyor, vücudunda yanıklar oluşan kızkardeşi Ezgi ise taburcu oldu. 

"Aile Bakanlığı ne aradı ne sordu..."

Cnnturk.com'un sorularını yanıtlayan Zehra'nın babası Niyazi Oktay, 52 gündür kendilerine hiç bir yardım eli uzanmamasından mustarip. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvuran baba Oktay, Bakanlığın kendilerini valiliğe yönlendirdiğini ve valilikten da tedavi için küçük bir maddi destek aldıklarını belirterek "Ben 32 yıl bu devlete hizmet etmiş bir emekli memurum. Bugün kızım 52 gündür tedavi görüyor, fakat devlet adına kimse sormuyor ne yaptınız diye... Aile Bakanlığı bizi valiliğe yönlendirdi ama sonra ne aradılar ne sordular... Ben bu ülkenin vatandaşı değil miyim? Neden devlet bana yardım etmiyor?" diye konuştu. Kızlarının SSK'sı olmadığı için masrafları karşılamaya güçlerinin yetmediğini vurgulayan baba Oktay, her yere borçlandıklarını, maddi olarak da perişan olduklarını anlattı.

Büyük kızının 11 ameliyat geçirdiğini, kezzabın tahrip ettiği gözün de alındığını belirten baba Oktay şimdi kızının göz ameliyatını nasıl yaptıracağını düşünüyor. 

İkinci duruşma 31 Temmuz'da

Boşanma davası devam ediyor. Tutuklu yargılanan saldırgan Gökhan Elber kasten eşe karşı yaralama suçuyla yargılanıyor. 

Aile ilk duruşmaya katılamamış ancak ikinci duruşma 31 Temmuz'da. Davaya kadın örgütlerinin desteği bekleniyor. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kadın Dayanışma Vakfı davanın takipçisi

Davanın takipçisi olan Kadın Dayanışma Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü'nün tüm masrafları karşılama inisiyatifleri olduğunu belirterek aileyle hukuki anlamda da dayanışma içinde olacaklarını açıkladı.