Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'mail' yanıtı

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'mail' yanıtı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu'na bir yerden bir mail geldi mi ? Dün de diyor ki, 'Adalet Bakanı beni mi izliyor?' Ben kendisini izlemiyorum. Sanki üstü kapalı bir itiraf yapıyor. Bir mail geldi mi, gelmedi mi? Soruyorum. Geldiyse de ki, geldi. Yüksek sesle 'geldi' diyemiyor. Yoksa diyor, 'izliyorlar mı ?' Senin neyini izleyeceğiz biz? İzlemek hukuk dışı birşeydir" dedi. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında yaşanan mail polemiğine yönelik bir soruya, "Bir mail geldi mi gelmedi mi? Soruyorum. Geldiyse de ki 'geldi'. Yüksek sesle geldi de diyemiyor.Yoksa diyor, 'izliyorlar mı ?' Senin neyini izleyeceğiz biz? İzlemek hukuk dışı birşeydir. Böyle birşey yok. O da ayrı bir iftira" yanıtını verdi.


Partisinin İstanbul İl Kadın Kollarının Sancaktepe'de düzenlediği toplantıya katılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a önce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuzla ilgili dile getirdiği kontrollü darbe iddiası soruldu.


Kılıçdaroğlu iddialarına açıklık getirdi


İddia değil iftira


Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği sözün bir iddia değil bir iftira olduğunu söyleyen Bakan Bozdağ, "İftirayı dile getirmek onu hakikate çevirmez. Türkiye 15 Temmuz'da büyük bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. 249 insanımız şehit oldu. 2 bin 194 insanımız yaralandı, gazi oldu. 15 Temmuz'u 80 Milyon Türk milleti beraber yaşadı. Olaylar bizim gözümüzün önünde cereyan etti. Meclisimiz bombalandı. Sivil halk bombalandı. Bütün bunları yaşanmamış farz etmek, bunları üzerinden başka başka değerlendirmeler yapmak, gerçeği görmemek, ya da gördüğü gerçeği halka başka gösterme gayretinden başka birşey değildir"d iye konuştu.


Önce terör örgütü lideri söyledi


Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği iddiayı darbenin ertesi günü FETÖ elebaşının dile getirdiğini söyleyen Bozdağ, "Darbe teşebbüsünün başarısızlığının anlaşılması üzerine FETÖ'ünn elebaşı Gülen, açıklama yaptı ve o gece bunun tiyatro olduğuna dair değerlendirme yaptı. Terör örgütünün açıklamasıdır bu. Terör örgütü mensuplarının tamamına meydana inin, fotoğraf çektirin, görüntülerinizi paylaşın diye talimatlandırdı. Şimdi o günden itibaren bunun altını doldurmak için FETÖ büyük bir gayretin içinde. Uluslararası destekçilerinde de destek alarak, bunları yapıyor ve Türkiye'de de maalesef bu darbe teşebbüsünün bütün çıplaklığıyla yaşayan CHP'liler de yaşadıklarını inkar edercesine başka bir noktaya gidiyor" dedi.


FETÖ'nün iftiraları


Kılıçdaroğlu'na elindeki bilgi ve belgeleri açıklaması çağrısını yenileyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sözlerini şöyle sürdürdü: Kılıçdaroğlu bu iftirayı dile getirirken neye dayanıyorsa onu açıklaması lazım. Bir gazetede köşe yazısı içerisinde bir takım emarelerden hareketle, kendince asılsız yorumlar yapıyor. Bunlar yorumla söylenecek iş değil. Siz FETÖ'nün dediği ağızla konuşuyorsunuz. FETÖ kontrollü bir iftirayı yapıyor Kılıçdaroğlu. Kontrollü darbe FETÖ iftirasıdır ve CHP'nin sayın Genel Başkanı da FETÖ kontrollü bu iftirayı Türkiye'de anlatıyor. Meşrulaştırmaya çalışıyor. 17-25 Aralık hukuk darbesini yapma teşebbüsüne kalkışan FETÖ'nün bütün iftiralarını hem mecliste hem meydanda, her platformda savunucusu ve doğru gibi takdimcisi yine CHP ve onun yöneticileri oldu. Bu iftiraları dile getiren Sayın Kılıçdaroğlu'na bir yerden bir mail geldi mi ? Dün de diyorki, 'Adalet Bakanı beni mi izliyor ?' Ben kendisini izlemiyorum. Sanki üstü kapalı bir itiraf yapıyor. Var mı yok mu ? Varsa 'var' de. Yoksa 'yok' de. Ama çok net bir şekilde CHP FETÖ terör örgütünden FETÖ ile beraber çalışan diğer bazı çevrelerden kendilerine ulaştırılan iftiraları hakikat gibi söylemekten artık vazgeçsin.Eğer dürüstse, samimiyse bu belgeleri bilgileri Cumhuriyet savcılarına versin. Televizyonlar burada. Kendisini de izleyen televizyonlar var. Onlara da versin, çıksın açıklasın desin ki, 'işte belge bu'. 'İşte bütün bunlar var'. 'Aziz millet karar versin' desin. Ne savcılara veriyor. Ne medyaya veriyor. Ondan sonra kalkıyor, hükümet bunu açıklasın. Senin iftiranı, hukümet doğrulama noktası değil ki. Sen iftira yapıyorsun. Hükümet de sana diyor ki, 'iftira yapıyorsun'. O zaman iftirasını... o 'iddia' diyor. Herkes ıspatla mükellef değil mi ? Ispat etmeyen de müfterinin ta kendisidir. Eğer dürüst ahlaklı bir siyaset yapıyorsak onu delille dolduracağız. Kontrollü darbe diyorsunuz. Bu rastgele söylenecek bir söz değil. Bu Türk milletine de şehitlerimize de büyük bir saygısızlıktır. Ayrıca Türk milletinin aklıyla da alay etmektir. Bu millet sayın Kılıçdaroğlu senden de benden de çok zekidir. FETÖ'nün haşhaşileri gibi uyuşuk bir şekilde olup bitene bakmaz.


"Senin neyini izleyeceğiz"


Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği iddiaların kaynağını sormayı sürdüren Adalet Bakanı Bekar Bozdağ, "Bu bilgeleri sana kim getirdi ? Sen getirenleri bir açıkla. Kim getirdi? Bir mail geldi mi, gelmedi mi? Soruyorum. Geldiyse de ki, 'geldi'. Yüksek sesle 'geldi' de diyemiyor.Yoksa diyor, 'izliyorlar mı ?' Senin neyini izleyeceğiz biz ?İzlemek hukuk dışı birşeydir. Böyle birşey yok. O da ayrı bir iftira. Böyle birşey geldi mi ? Gelmedi mi ? Ben soruyorum. Geldiyse siz bunları herhangi bir yere verdiniz mi ?Vermediniz mi ? Açıklamaları lazım. Açıklamıyor. O zaman belgeni koy, bilgini koy. Onu da koymuyor"dedi.


Listeyi açıkla


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Ak parti içerisinde Bylokçular var iddiasına yanıt veren Bozdağ, " Şu kadar diyor Bylokcu var. 120 ile 180 arasında. 120 mi ? 180 mi? Karar ver. Yoksa ikinisinin arasında mı ?Ona da bir karar ver. Daha onun kararını ver. O zaman elinde varsa... milletvekilinin 'denize dökeceğiz' safsatalığını dile getireceğine sen elindeki bylokçuların listesini şöyle bir medyaya ver. Gazetecilerle konuşurken deki işte liste. Alın bakın. İşte bilgi belge, alın bakın. Niye bunları yapmıyor ? Hükümet bunu açıklasın diyorlar. Olmayanın neyini açıklayacağız.Yalandan öte iftira yapıyor Kılıçdaroğlu. Yalan konusunda ustalığı var...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz sonrası Yenikapı mitingine katılmasını da eleştiren Bozdağ, " O zaman niye Yenikapı'ya geldi ? Buna karşı birlikte mücadele edeceğiz dedin.Şimdi bambaşka bir noktada duruyor. Dürüst olmak lazım. Samimi olmak lazım. Dürüst samimi, ahlaklı olan kişi kendini terör örgütlerinin taşeronu pozisyonuna düşürmez. FETÖ terör örgütü, 17/25 Aralıkta CHP'yi nasıl kullandıysa 15 Temmuz'dan sonra da kullandığını gösteren emareler bunlar" dedi.


CHP'li vekilin sözlerine tepki


CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un sözlerine de tepki gösteren Bozdağ, " Bu büyük zırva. Anlaşılır gibi değil. Evet diyen insanları denize dökülecek bir düşman olarak görüyor. Çok aşağılarda çukurdan daha çukur. Biz bütün vatandaşlarımızı yaşatacak bir siyasetin sahibiyiz.insanlarımızı severek sayarak farklılıklarını baş tacı yaparak yola gideceğiz. Hüsnü Bozkurt'u yaşatmak ve onun mutlu olmasını sağlamak için demek ki daha çok uğraşmamız lazım. Bu ancak hastalıklı birinin söyleyeceği birşey" dedi.


Hayır çadırına uğradı


Sancektepe'de Evet çadırının ardından Hayır çadırını da ziyaret ettiği öğrenilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bunun hatırlatılması üzerine, " Hüsnü Bozkurt eğer cehaletini yenmek isterse gelsin Sancaktepe'ye baksın" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS