Bugün adliyeler açık mı? 16 Temmuz 2021 adliye çalışma saatleri

Bugün adliyeler açık mı? 16 Temmuz 2021 adliye çalışma saatleri

Bugün adliyeler açık mı? 16 Temmuz 2021 adliye çalışma saatleri

Bugün adliyelerin çalışıp çalışmayacağı konusu binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü olması nedeniyle resmi kurumlar resmi tatildeydi. Adliyede işi olanlar dün işlemlerine ara verdi. Adliye işlerini bugün yapmak isteyenler 16 Temmuz adliyeler açık mı sorgulamalarına başladı. Peki,  bugün adliyeler açık mı? İşte adliye çalışma saatleriyle ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

16 Temmuz’da adliyeler açık mı sorusu bugün sabah saatlerinden itibaren yanıt aramaya başladı. Dün Demokrasi ve Milli Birlik günü bilindiği üzere hafta içine denk gelmiş ve resmi tatil ilan edildiğinden bu tarihte kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet vermeyeceği duyuruldu. Bu noktada adliyede çeşitli işleri bulunan vatandaşlar “16 Temmuz bugün adliyeler açık mı, kapalı mı, çalışıyor mu?” sorularına ilişkin yanıt aramaya başladı.

BUGÜN ADLİYELER AÇIK MI?

Resmi tatil günlerinde PTT, banka, noter gibi yerlerin kapalı olduğu biliniyor. Bilindiği üzere resmi tatillerde bu tür kurum ve kuruluşlar hizmetlerine ara veriyor. 16 Temmuz 2021 tarihi yan, bugün bayram tatiline eklenmediğinden dolayı bugün resmi kurum ve kuruluşlar hizmet vermektedir. Adliyeler genel olarak, 23 Nisan, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bayram arefesi olan Pazartesi günü yarım gün bayramın ilk gününden son gününe olan salıdan cumaya kadar tam gün tatildir. Pazartesi günkü yarım gününü idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 temmuz pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyor. 16'sında herkes mesaisinde olabilecek. '' dedi.

ADLİYE ÇALIŞMA SAATLERİ

Adliyeler hafta içi 08:30 - 12:00 / 13:00 - 17:00 saatleri arasında mesai yapmaktadırlar. Öğle tatili ise 12:00 - 13:00 saatleri arasında yapılmaktadır.