Bazı illerde eğitime kar tatili

Bazı illerde eğitime kar tatili

İstanbul'u etkisi altına alan soğuk ve karlı hava ülke genelinde etkili oluyor. Bursa, Konya, Samsun, Giresun, Trabzon, Konya ve Balıkesir'de okullar tatil edildi.

Kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bu arada Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.


BUDO'dan alınan bilgiye göre, 08.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa
(Mudanya) ve 07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferleri hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

BALIKESİR:
Balıkesir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bugün ve yarın ara verildi.

SAMSUN:
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinden itibaren devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Atakum, İlkadım, Canik, Tekkeköy ile Çarşamba, Terme, Alaçam, 19 Mayıs, Bafra, Yakakent, Kavak ve Asarcık'ta eğitime bugün ara verildi.

Yetkililer, kar yağışının seyrine göre eğitime verilen aranın uzatılabileceğini kaydetti.

GİRESUN:
Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, etkili kar yağışı nedeniyle Giresun merkez ve Piraziz ilçelerinde tüm ilk ve orta dereceli okullar ile Tirebolu ilçesinde taşımalı eğitim veren okullar ve köy okullarında eğitime bugün ara verildi.

Şebinkarahisar ilçesinde ise tüm okullarda kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bugün ve yarın ara verildiği belirtildi.

TRABZON:
Trabzon'da etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Trabzon'da, daha önce bildirilen Tonya, Şalpazarı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat ve Araklı ilçelerinin ardından kent merkezi ile Sürmene, Çarşıbaşı, Akçaabat, Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerinde de ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 11 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.

Yörede kar yağışı etkisini sürdürüyor.

KONYA:
Konya'nın 4 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ereğli, Halkapınar, Derbent ve Emirgazi ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. Hadim ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

DİYARBAKIR:

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarın eğitime bir gün ara verileceği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayarak akşam saatlerinde artarak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Bağlar ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 12 Aralık 2013 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

ŞIRNAK:

Şırnak'ta etkili olan kar nedeniyle eğitime iki gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu yerleşim yerlerinde kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de iki gün idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

ORDU:

Ordu'da Ünye ve Fatsa ilçe merkezleri dışındaki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime 1 gün ara verilecek. Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kötü hava şartlarının devam etmesi üzerine Ünye ve Fatsa ilçe merkezlerindeki okullar hariç, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile memurların da yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

SİİRT:

Siirt'te etkili olan kar nedeniyle il genelinde okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Vali Ahmet Aydın, AA muhabirine, il genelindeki tüm okulların 2 gün
tatil edildiğini söyledi. İlde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Aydın, bu nedenle aldıkları karar doğrultusunda 12 Aralık Perşembe ve 13 Aralık Cuma günü il genelinde eğitime ara verildiğini belirtti.

GAZİANTEP:
Gaziantep'te etkili olan kar nedeniyle Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde okullarda yarın eğitime bir gün ara verilecek. Valilikten yapılan açıklamada, kar nedeniyle Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin yarın tatil edildiği belirtildi.

BOLU:

Bolu'da kar yağışı nedeniyle ilk ve ortaokullar bir gün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezindeki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime bir gün, özel eğitim kurumlarında ise iki gün ara verildi. İlçelerde ise kaymakamlıkların duyuru yapacağı ifade edildi. Öte yandan, hafta sonundan itibaren devam eden yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 35 santimetreye , yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye
ulaştı.

BATMAN:

Batman'da etkili olan kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, ilçelerle ilgili kararın kaymakamlıklarca alınacağı kaydedildi.

ADIYAMAN:

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde etkili olan kar nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verileceğini bildirdi. Toprak açıklamasında şunları kaydetti: "İlçemiz ve köylerinde etkili olan kar yağışından dolayı bir çok köy yolu kapandı. İlçe merkez ve köy okulları, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar neticesinde bir gün tatil edildi."

TOKAT:

Erbaa ilçesinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat genelinde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğunu söyledi.  İlçelerde havanın durumuna göre okulların tatil olup olmayacağına
kaymakamların karar verdiğini belirten Yazıcı, "Erbaa merkez, belde ve köylerinde kötü hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS