hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursluluk sınavı 2019 İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır?

  Bursluluk sınavı 2019 İOKBS sonuçları ne zaman açıklanır
  expand

  İOKBS sınav sonuçları ile ilgili geri sayım devam ediyor. MEB’ten eğitim desteği alacak öğrencilerin belirleneceği sınav 2 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilmişti. Peki, bursluluk sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bursluluk sınavı soruları ve cevapları önümüzdeki günlerde erişime açılacak. Soruların ve cevapların yayınlanmasının ardındansa sonuçlar beklenmeye başlanacak. Sıralamaların şekillenmesinin ardındansa bursların yatacağı öğrenciler belirlenmiş olacak. İşte süreçle ilgili detaylar ve İOKBS ile ilgili bilinmesi gerekenler…

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

  5,6,7. sınıfların Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, 8. sınıf ve hazırlık sınıflarının Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), 9,10,11. sınıfların Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji), Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) alanlarından sorularla karşılaştığı bursluluk sınavı soruları ve cevap anahtarları, en geç 10 Haziran tarihinde erişime açılacak.

  İLK BURSLAR NE ZAMAN YATACAK?

  Bursluluk sınavını kazanan öğrencilerin ilk bursları, okul müdürlüğünün onaylaması halinde 01 Ekim tarihinde hesaplara tahsis edilecek. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KAÇ SORU SORULDU?

  Sınavda 4’er seçenekli 100 soru soruldu ve sınav süresi olarak 120 dakika belirlendi. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler saat 09.30’da fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulundular.

  Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi ile kimlik belgeleri (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, pasaportları olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı), koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurdu. Fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi ve kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler ise sınava alınmadı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow