Çağrı Heyeti MHP'nin kurultay tarihini açıkladı

Çağrı Heyeti MHP'nin kurultay tarihini açıkladı

MHP'de olağanüstü kurultayın ne zaman yapılacağı tartışması sürerken, Çağrı Heyeti'nden bir son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, "Çağrı heyetimiz tek yetkili ve görevli organ sıfatıyla Olağanüstü Büyük Kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat 10.00’da Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesislerinde yapılması hususunda karar almıştır." denildi. Çağrı Heyeti'ne yanıt Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, Çağrı Heyeti'nin aldığı kararı tanımadıklarını açıklayarak "Kurultay 10 Temmuz'da yapılacak" dedi.

MHP’de, 6 aydır devam eden olağanüstü kurultay tartışmasında, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin verdiği onama kararının ardından yeni bir döneme girildi. Kararın ardından MHP Genel Merkezi'nde yapılan istişare toplantıları sonrasında Genel Başkan Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultay için 10 Temmuz tarihini açıklamıştı. Çağrı Heyeti ise “Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kendilerine verdiği yetkiyi baz alarak” tüzük kurultayı için başka bir tarih belirlemek için çalışmalarını sürdürmekteydi. Tartışmalar devam ederken Çağrı Heyeti'nden bir son dakika açıklaması geldi.Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç imzalı açıklamada kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası ile ilgili olarak Çağrı Heyeti'nin tek yetkili ve görevli organ olduğunun altı çizilerek “Çağrı heyetimiz büyük kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat 10.00’da Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesislerinde yapılması hususunda karar almıştır.” ifadelerine yer verildi.
Açıklamada ayrıca “Kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizle tüm iletişim kanallarımız açık olacaktır.” denildi.

Parti yönetiminin Çağrı Heyeti'nce belirlenecek başka bir tarihi, kurultay tarihi için kabul etmeyeceği ifade ediliyor. Bu durumda da parti içi muhalefetin atacağı adımların 'yeni hukuki tartışmalara neden olacağına' dikkat çekiliyor.

MHP yönetiminden ilk açıklama

Çağrı Heyeti'nin açıkladığı kurultay tarihiyle ilgili olarak gözlerin çevrildiği MHP yönetiminden ilk açıklama  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, Çağrı Heyeti'nin aldığı kararı tanımadıklarını açıklayarak "Kurultay 10 Temmuz'da yapılacak" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS