Can Dündar: ''Ben böyle gözü pek kadın görmedim''

Can Dündar: ''Ben böyle gözü pek kadın görmedim''

Dünkü duruşmada silahlı saldırıya uğrayan ve olay sırasında eşi Dilek Dündar'ın saldırganın üzerine atlamasını yorumlayan Can Dündar, "Ben böyle gözü pek bir kadın görmedim" dedi.

MİT TIR'ları davasının dünkü duruşmasında mahkeme heyeti karar için ara verdiği sırada Can Dündar'a karşı bir silahlı saldırı gerçekleşmişti. Saldırı kadar Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar'ın korkusuzca saldırganın üstüne atlaması da konuşuldu.

"Böyle gözü pek bir kadın görmedim"

Can Dündar yaşanan saldırının ardından bugünkü köşesinde eşi Dilek Dündar'a verdi. Eşinden övgüyle bahseden Dündar, "Ben böyle gözü pek kadın görmedim. Evde bir tıkırtı olsa benden önce o fırlar; kapının önünden ses gelse operasyona çıkmış bir özel timci çevikliğiyle ortaya atlar. Ve burada da refleks halinde adamın önce ağzına daldığını, sonra yakasına yapıştığını anlattı hararetle" ifadelerine yer verdi.

İşte yazıdaki ilgili kısım;

"Birkaç metre uzaklaşıp geriye döndüğümde birkaç silahlı adam daha gördüm. O telaşta bu sivillerin saldırgan mı, polis mi olduğunu anlayamadım. Sonradan koruma olduğunu anladığım birileri beni hızla oradan uzaklaştırırken geriye bakıp Dilek'i fark ettim. Saldırganın yakasına yapışmış, ceketini çekiyordu.

Muharrem Erkek ise bir koluyla adamın boğazına sarılmış, diğeriyle elini tutuyordu. Adamın, silahını yere attığını gördüm. Yanlarına gitmeye yeltendiğimde bir koruma, kolumdan şiddetle geri çekti. O sırada Dilek yanıma geldi. Hepsi 30 saniye içinde olup bitmişti.

Kameramanlar koşturup "Vuruldunuz mu" diye sordu. Üstümü başımı yokladım; hayır, çok yakın mesafeden ateş edilmesine rağmen bir şeyim yoktu. Yağız'ın yaralandığını henüz bilmiyordum. İlk detayları Dilek'ten öğrendim.

Ve bana yapıştırılmaya çalışılan kahramanlık payesini, orada ona teslim ettim

Ben böyle gözü pek kadın görmedim

Evde bir tıkırtı olsa benden önce o fırlar; kapının önünden ses gelse operasyona çıkmış bir özel timci çevikliğiyle ortaya atlar.

Ve burada da refleks halinde adamın önce ağzına daldığını, sonra yakasına yapıştığını anlattı hararetle..

Yeni çıktığı bir aksiyon filminin, en beğendiği sahnesini anlatır gibiydi

Şu an şu satırları yazıyorsam, onun ve Muharrem Erkek'in cengâverliği sayesinde..."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS