Can Dündar talimatla ifade verdi 

Can Dündar talimatla ifade verdi 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar'ın, tutuklu olduğu dönemde kaleme aldığı bir köşe yazısında infaz koruma memurlarına "hakaret" ettiği iddiasıyla hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, talimatla ifadesi alındı.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, tutuklu olduğu dönemde kaleme aldığı bir köşe yazısında infaz koruma memurlarına "hakaret" ettiği gerekçesiyle hakkında yürütülen soruşturma kapsamında talimatla ifade verdi.


Can Dündar ve Erdem Gül'ün iddianamesinde değişiklik


Can Yayınları'ndan 2 yeni kitap


Anadolu Adalet Sarayına avukatıyla birlikte gelen gelen Dündar'ın, Talimat Bürosu savcısınca "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alındı. Dündar'ın, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdiği gerekçesiyle Silivri Cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde bir yazı kaleme aldığı, cezaevi koşullarını anlatan yazının ise 7 Aralık 2015 tarihinde Cumhuriyet Gazetesinde yayınlandığı öğrenildi.


Şırnak'taki bir infaz koruma memurunun, bahsi geçen yazıyla Dündar'ın tüm infaz koruma memurlarına hakaret ettiğini belirterek şikayetçi olduğu ve bu kapsamda Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dündar hakkında "hakaret" suçundan soruşturma yürütüldüğü belirtildi.


Bu kapsamda ifadesi alınan Dündar'ın, haber niteliği olan bir yazı yazdığını, hakaret kastının olmadığını, aksine yazıda infaz koruma memurlarına teşekkür ettiğini söylediği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS