Canan Karatay'ın ekmek yediği iddia edildi

A A

05.02.2016 - 23:39 Son Güncelleme:

"Ekmek yemeyin" önerisiyle çok tartışılan Prof. Dr. Canan Karatay'ın ekmek yediği iddia edilen görüntüler sosyal medyada günün konusu oldu, kullanıcıların fotoğrafa esprili yorumları dikkat çekti. Karatay'ın editörü yaptığı açıklamada, kendisinin ekmek değil, lahmacun yediğini belirtti.

Canan Karatay'ın ekmek yediği iddia edildi

Hürriyet'ten Buse Özel'in haberine göre; Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Yaşam Boyu Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Semineri" kapsamında Mersin’e giden Prof. Dr. Canan Karatay'ın ekmek yerken görüntüleri sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta "Mersin" sayfasında yayınlandı.

Sayfanın birkaç saat önce paylaştığı fotoğraf kısa sürede onlarca yorum yapıldı. Okuyucuların fotoğrafa "Canan hoca Mersin lezzetlerine dayanamadı" gibi yorumlar yaptığı görüldü.

Fotoğrafın sosyal medyada büyük ses getirmesi üzerine ulaştığımız Canan Karatay'ın editörü, ünlü profesörün ekmek değil lahmacun yediğini belirtti.

Canan Karatay'dan korkutan ekmek iddiası

Canan Karatay, geçtiğimiz ocak ayında CNN TÜRK'te Mirgün Cabas ile Her Şey programına katılarak, sofraların değişilmezi ekmek hakkında korkutan iddialarda bulunmuştu. Karatay, buğdayın kromozomlarının daha fazla mahsül vermesi için insan eliyle değiştirildiğini ifade ederken, değiştirilmiş ekmeğin içinde fazla gluten olduğunu ve bu nedenle çok sayıda hastalığa yol açtığını belirtmişti. İşte o açıklamalar...