CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Cumhuriyet önünde konser verdi

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Cumhuriyet önünde konser verdi

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmaya tepki gösterenler, gazete binası önünde bekleyişlerini sürdürüyor. CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, gazete önünde konser verdi

Gazetenin Şişli'deki binası önünde toplananlar, "Özgür basın susturulamaz", "Direne direne kazanacağız" sloganları attı, gazetenin bugünkü nüshası ile "Cumhuriyet susturulamaz" yazılı dövizleri taşıdı.


Gruptakiler, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Hrant Dink, Çetin Emeç, Metin Göktepe ve Musa Anter'in isimleri okununca, "Burada" diye seslendi.


CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, burada yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) artık cadı avına dönüştüğünü öne sürerek, "Ne yazık ki yaşamın her alanına sirayet etmiştir. Öğretmenler, akademisyenler, öğrenciler, memurlar, ilericiler, aydınlar, sanatçılar, bu ülkenin aydınlık yüzleri, hepsi nasibini alıyor." dedi.


Konuşmasının ardından konser veren CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı'ya sanatçı Mazlum Çimen de bir şarkıyla eşlik etti.


Grup, gazete önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS