hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'de Sabahat Akkiraz krizi

  CHPde Sabahat Akkiraz krizi
  expand

  4 eski bakan için yapılan Yüce Divan oylamasında muhalefetin verdiği fireler de tartışıldı. O isimlerden biri de CHP'li Sabahat Akkiraz'dı. Akkiraz'ın sadece bir oylamaya katılması parti yönetiminin tepkisini çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'li Sabahat Akkiraz, Zafer Çağlayan hakkındaki oylamaya katıldıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle Meclis Genel Kurulu'ndan ayrıldı. Ancak ana muhalefetin çok önem verdiği oylamada Akkiraz'ın diğer oylamalarda bulunmaması partide rahatsızlık yarattı.

  Akkiraz Twitter hesabından yaptığı açıklamada yüksek tansiyon problemi yaşadığını bu nedenle ayrılmak zorunda kaldığını ve 2 bakan hakkındaki oylamaya katıldığını açıkladı...

  Ancak, CHP Grup Yönetimi'nin elindeki listede Akkiraz'ın sadece Çağlayan hakkındaki oylamaya katıldığı bilgisi yer aldı. Bu nedenle parti yönetiminin akşam saatlerinde bir milletvekilini Akkiraz'ın gittiği belirtilen hastaneye gönderdiği ancak Akkiraz'ın hastanede olmadığı bilgisine ulaştığı öğrenildi.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yansıyan olayla ilgili Akkiraz hakkında parti yönetiminin kapsamlı bir değerlendirme yapacağı öğrenildi.

  Egemen Bağış: ''Beni Yüce Divan'a göndereceğinizi biliyorum''

  Gülen, ağlayarak sohbet salonunu terk etti

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow