CHP'den Aylin Nazlıaka krizi

CHP'den Aylin Nazlıaka krizi

Aylin Nazlıaka'nın partiden ihraç edilmesine rağmen grup toplantısına katılması milletvekillerinde rahatsızlık yarattı. Konu partinin kapalı grup toplantısında tartışmaya açıldı, Nazlıaka'nın bir daha grup toplantısına gelmemesi kararı alındı.

 CHP kapalı grup toplantısında çok sayıda milletvekili Aylin Nazlıaka'nın salı günkü grup toplantısına gelmesini sert sözlerle eleştirdi. 
Grup Başkanvekili Levent Gök ve Nazlıaka ile karşı karşıya gelen Necati Yılmaz da toplantıda söz aldı. Necati Yılmaz, ''bu olay beni çok yaraladı" derken bazı milletvekilleri de Nazlıaka'yı şov yapmakla suçladı. Parti kararına uyulmamasının kabul edilemez olduğunu belirtti. 


Aylin Nazlıaka CHP grup toplantısına katıldı


Grup Başkanvekilleri de "Nazlıaka'nın katılmasının doğru olmadığını, ancak salona girmiş birinin çıkartılmasının tepki çekebileceğini bu nedenle müdahale edilmediğini" ifade etti. Ancak bir daha böyle bir olaya izin verilmeyeceği vurgulandı.Toplantıda dokunulmazlık önerisi ile ilgili  bazı milletvekillerinin "kendimizi AK Parti yargısına emanet etmekle yanlış yapıyoruz" diye tepki gösterdiği de öğrenildi.   

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS