CHP'li Özgür Özel'den Soma eleştirisi

CHP'li Özgür Özel'den Soma eleştirisi

CHP Manisa Milletvekili olan partisinden tekrar birinci sırada milletvekili seçilen Özgür Özel, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Manisa'nın Soma İlçesi'nde AK Parti'nin birinci sırada yer almasını eleştirenlere sosyal medya üzerinden yanıt veren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Ömrü boyunca Soma'ya hiç gelmemiş, ilçeyi görmemiş, Soma'daki sermaye- siyaset- sendika üçgenini ve işsizlik baskısını bilmeyenler, evlerinde sıcacık odalarında oturup eleştirilerde bulunuyor. Soma'ya laf söyleyen beni karşısında bulur" yorumunu yaptı. 


Milletvekili seçilemeyenlerin dosyaları, yargıya gönderilecek


 


CHP'li Özel, genel seçimden sonra AK Parti'nin Soma İlçesi'nde birinci parti çıkarmasını sosyal medya üzerinden eleştirenlere cevap vererek, "Bu seçimde Soma'daki sonuç konuşuluyor. CHP'nin AKP'den sonra ikinci parti olmasını üzüntüyle karşılamıyorum. Çünkü Soma sadece madencilerden oluşmuyor. AKP yüzde 50 ile belediyeyi kazandığı ilçede yüzde 38'lere kadar düştü. Ömrü boyunca Soma'ya hiç gelmemiş, ilçeyi görmemiş, Soma'daki sermaye-siyaset-sendika üçgenini ve işsizlik baskısını bilmeyenler evlerinde sıcacık odalarında oturup, eleştirilerde bulunuyor. Ben de Twitter üzerinden 'Somalılar için laf söyleyenler beni karşısında bulur' dedim. Çünkü bütün madencilerin AKP'ye oy verdikleri gibi algı yaratıyorlar. Biz oy almak için çalışmadık. Biz vicdan için çalıştık" dedi.


Borsa çok sert düştü!


'OYLARI TAPU SANDILAR'


CHP'li Özel, hem yerelde hem de genelde 'kibir imparatorluğunun' yıkıldığını öne sürerek, "Türkiye'de ve Manisa'da kendisini çok güçlü gören geçmiş seçimlerin galibi olan kişiler aldıkları oyları tapu sandı. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, kaplumbağa gibi evini de sırtında götürdü. Aynı evi gibi yetkilerini de götürmek ve sistemi değiştirmek istedi. Ancak vatandaş dedi ki ona, 'Tamam biz sana geçmişte oy verdik. Biz seni göreve getirdik. Ama bizim bir irademiz var. Bu irademiz sana ipotekli değil.' AK Parti'nin oyunun yüzde 40'lara kadar düşmesine engel olamadılar. Tek başına iktidarı kaybetmiş durumdalar. Seçimden birkaç gün önce ağır hakaret ettikleri üç partiden birisiyle koalisyon kurmak zorundalar. Vatandaş onun elinden iktidarı aldı" diye konuştu.


Ensarioğlu: 'Doğru olan AKP-CHP koalisyonudur'


'CHP AYAĞA KALKTI'


CHP'li Özel yerelde de MHP'nin iktidarının bittiğini iddia etti. "Manisa'da da bir kibir imparatorluğu yıkıldı" diyen Özel, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün'ün "4+4+1 olur" sözünü hatırlattı. Ergün'ün AK Parti'den 4, MHP'den 4 ve CHP'den ise 1 vekil çıkarılacağını öngördüğünü söyleyen Özel, "Bildiği tek milletvekili sayısı AKP oldu. CHP Manisa'da Türkiye ortalamasının 4 puan üzerinde bir oy aldı. Bu önemli bir başarı. Çünkü bir tarafta yüzde 50 oy alan genel iktidar var, bir yerel iktidar var, bir de elinde hiçbir belediye ve oyları yüzde 17'lere düşmüş CHP vardı. CHP bu genel seçimde ayağa kalktı" dedi. Manisa'da partisinin 3, MHP'nin de 2 milletvekilliği kazandığını hatırlattı.


Fikri Sağlar: 'Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz'


Genelkurmay'dan flaş açıklama

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS