CHP'li vekil Altıok konuştu: ''Grammeşin'in katilleri en ağır şekilde cezalandırılsın''

CHP'li vekil Altıok konuştu: ''Grammeşin'in katilleri en ağır şekilde cezalandırılsın''

CHP İzmir milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, sokak ortasında katledilen Bahadır Grammeşin'le ilgili Twitter'dan açıklama yaptı. Açıklamasında, ''Bahadır Grammeşin’in katillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını arzu ediyorum'' dedi.

Altıok, İstanbul Kadıköy'de kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir çetenin saldırısıyla hayatını kaybeden ÖDP ve Haziran Hareketi üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin'in katillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini belirtti. 


Altıok'un açıklaması şöyle:


"Bahadır Grammeşin kadın arkadaşlarının taciz edilmesine engel olmaya çalışırken Kadıköy’de dövüldü ve bıçaklanarak öldürüldü. Bugün duruşması devam ediyor. Nuh Köklü cinayetinde olduğu gibi bu ülkede yukarından aşağıya bir tür kötülük enjekte ediliyor. Kötülük sokağa da egemen oluyor. Genç bir öğretmen kadınların taciz edilmesine engel olduğu için öldürülüyor, gazeteci kar topu cama değdiği için katlediliyor. Barış içinde, kardeşçe, özgürce yaşadığımız, hakça üretip, hakça paylaştığımız daha güzel bir ülkeyi hakediyoruz biz. Yangın yerine dönmüş, her gün bir cenazeden bir duruşmaya koştuğumuz, güzelliğe değil acıya alıştırıldığımız bir ülkeyi haketmiyoruz. Bahadır Grammeşin’in katillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını arzu ediyorum. Kamuoyunun vicdanını ancak bu şekilde rahatlayacaktır."


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS