CHP'nin 'Hayır' çadırı İBB ekipleri tarafından söküldü

CHP'nin 'Hayır' çadırı İBB ekipleri tarafından söküldü

Referandum kampanyaları kapsamında İstanbul Beylikdüzü metrobüs durağında kurulan CHP'ye ait çadır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından söküldü.

Uzun süreden bu yana metrobüse binen ve inenlerin yanı sıra yolun iki tarafına geçenleri etkilemek amacıyla yan yana duran AK Parti ve CHP çadırlarında çalışmalar sürdürülürken, bugün İBB zabıta ekibi gelerek CHP çadırının prefabrike benzediğini, bu nedenle yıkılması gerektiğini bildirdi.


"Kermes yapmayacağınızın garantisi var mı?"


Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu CHP İlçe Başkanı Avukat Turan Taşkın Özer'in çadırın AK Parti'nin 5 metrekarelik çadırından daha küçük 4 metrekare olduğu iddiası görevlileri ikna etmedi. Özer, görevlilerin kendisine "Burada kermes yapmayacağınızın garantisi var mı?" diyerek itirazını kabul etmediğini ve söküm işlemine başladığını söyledi. Toplanan CHP'liler "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diye slogan atarken bazı partililer gözyaşlarını tutamadı.  CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer'in açıklamasının ardından görevliler, CHP'nin 'hayır' çadırını söktü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS