CHP'nin o vaadi Saadet Partisi'nin projesi mi?

CHP'nin o vaadi Saadet Partisi'nin projesi mi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 14 yıl önce "işçiye, emekliye, memura yılda iki maaş ikramiye verilmesi"ni kanun teklifi haline getirdiklerini belirterek, "Muhtemelen Bekaroğlu bizimle olduğu dönemde maaşla ilgili kanun teklifini CHP'ye taşıdı" dedi.

Kamalak, seçim çalışmaları kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak'ı ziyaret etti. Buradan Sancaktepe'ye geçen Kamalak, Kadın Kolları üyeleriyle bir araya geldi.


Burada konuşan Kamalak, emekliye, işçiye ve memura yılda iki maaş ikramiye verilmesine yönelik vaatlerin Saadet Partisi tarafından 27 Şubat 2001'de yasa teklifi olarak hazırlandığını söyledi.


Genel Başkan Kamalak, "Bundan tam 14 yıl önce demişiz ki, işçiye, memura, emekliye her bayram birer maaş ikramiye. Yılda iki maaş ikramiye taahhüdü bizim. Biz bununla ilgili kanun teklifi vermişiz. Ne zaman ki bizim içimizden bu çalışmaları bilen bir arkadaşımız CHP'ye geçti. Mehmet Bekaroğlu, dedi ki 'Yahu siz böyle diyorsunuz ama Milli Görüş sizden daha çok ileride.' Muhtemelen Bekaroğlu bizimle olduğu dönemde maaşla ilgili kanun teklifini CHP'ye taşıdı. Bu vaat ses getirince diğerleri de onun sesine kulak verdi" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS