hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Corona haritası son dakika… Koronavirüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

  Corona haritası son dakika… Koronavirüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu
  expand

  Koronavirüs haritası covid-19 corona virüsü vaka ve ölü sayısı ile ilgili son dakika bilgilerini aktarmayı sürdürüyor. Corona virüsü haberleri ise cnnturk.com’da yer alan “koronavirüs sayfası” üzerinden takip edilebiliyor. İşte dünya genelinde koronavirüste son durum ve ülkelerdeki güncel rakamlar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona haritası covid-19 ile ilgili son bilgileri içermeye devam ediyor. Dünya üzerinde en fazla vaka sayısına ulaşan ülke olan ABD’nin özellikle New York eyaletinden ürkütücü rakamlar geliyor. Son olarak ortaya çıkan toplu mezar görüntüleri ile ilgili açıklama yapan bölge yetkilileri görüntüleri doğrularken hiç kimsenin talep etmediği cansız bedenlerin adaya gömüldüğü ifade edildi.

  Dünya genelinde corona virüsü vaka sayısı toplamda 1 milyon 712 bine ulaşırken virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 103 bin 796 oldu.

  İTALYA’DA SON DURUM

  Vaka sayısında İspanya’nın gerisine düşen İtalya’da şimdiye kadar görülen 147 bin 577 vakadan 18 bin 849’u hayatını kaybetti.

  İSPANYA’DAN DA KÖTÜ HABERLER GELİYOR

  ABD’nin ardından en fazla vakanın görüldüğü ülke olan İspanya’da toplamda 161 bin 852 vaka bulunuyor. Bölgede covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 16 bin 353’e çıktı.

  Öte yandan ABD’de 24 saat içerisindeki günlük ölüm sayısı 2 bini aştı.

  CORONA HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  TÜRKİYE’DE SON DURUM NE?

  Türkiye’de ise corona virüsü pozitif vaka sayısı 47 bin 29 oldu. 10 Nisan itibariyle hayatını kaybeden toplam hasta sayısı ise bin 6 oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow