Son Dakika

Corona virüsü haberleri 24 Mart: Türkiye’de ölü sayısı kaça yükseldi?

Corona virüsü haberleri 24 Mart: Türkiye’de ölü sayısı kaça yükseldi?

Corona virüsü haberleri 24 Mart: Türkiye’de ölü sayısı kaça yükseldi?

Corona virüsü haberleri Türkiye ve dünyada her gün yakından takip ediliyor. En çok araştırılanlar arasında ise son vaka ve ölü sayısı var. Geçtiğimiz gün Türkiye’deki ölüm ve tespit edilen vaka sayısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyuna duyurdu. İşte, 24 Mart COVID-19 Corona virüsü salgını ölü ve vaka sayısı…

Türkiye ve dünyada Corona virüsü haberleri 24 Mart Salı gününün ilk saatleriyle birlikte en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’deki ölü sayısını Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyuna duyurdu. Öte yandan dünya genelinde de salgın hızla yayılırken vaka ve ölü sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte, COVID-19 yani Corona virüsü salgını ile ilgili son durum…

TÜRKİYE’DE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Corona virüsü COVID-19 salgını nedeniyle Türkiye’deki ölü sayısını ve tespit edilen yeni va sayısını Sağlık Bakanı Fahrettin açıkladı. Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Son 24 saatte 3 bin 672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu. Gençlere uyarımız var, salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar." ifadesini kullandı.

Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye'de bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 37'ye yükseldi, vaka sayısı ise 1529 oldu.

DÜNYADA ÖLÜ SAYISI HIZLA ARTIYOR

Dünya genelinde vaka sayısı 381 bin 598’e yükselirken ölü sayısı ise 16 bin 557’ye yükseldi. Öte yandan son olarak İngiltere’de tedbirler amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bununla birlikte ülkede marketler ve eczaneler hariç tüm ticari faaliyetler durduruldu. Almanya’da iki kişinin yan yana gezmesi yasaklanırken ABD’de askerler güvenlik için sokaklara indi.