hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Corona virüsü haritası son durum… Koronavirüs Türkiye’ye geldi mi?

  Corona virüsü haritası son durum… Koronavirüs Türkiye’ye geldi mi
  expand

  Corona virüsü haritası hastalıkla ilgili yeni bilgiler geldikçe güncellenmeye devam ediyor. Son dakika koronavirüs haberleri ise dünya genelinde can almayı sürdüren virüsteki son durumu aktarıyor. Peki, corona virüsünde son durum ne, vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tıp dilinde covid-19 olarak isimlendirilen corona virüsü Çin’in dışındaki ülkelerde de ciddi şekilde can almayı sürdürüyor. Virüsün ana bölgesi olan Çin’in ardından en fazla ölümün yaşandığı ülkeler İtalya, İran ve Güney Kore oldu. İtalya’da 233, İran’da 145 ve Güney Kore’de 50 kişinin yaşamını yitirdiği virüste toplam vaka sayısı ise 106 bin 165 oldu.

  CORONA VİRÜSÜ SON DURUM

  Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyanın birçok ülkesine bulaşan virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3.594’e ulaştı. Toplam vaka sayısının 106 bin 165 olduğu virüste aşı çalışmaları ise sürüyor.

  TRUMP'A KORONAVİRÜS ŞOKU

  COVİD-19 HARİTASI

  Dünya genelinde oluşan vaka ve ölü sayısı ile ilgili güncel bilgiler vermeyi sürdüren haritada yer alan detaylar şöyle…

  CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE’YE GELDİ Mİ?

  Hem Sağlık Bakanı hem de diğer yetkili kurumlar virüsün Türkiye’ye ulaşıp ulaşmadığı konusunda belirli aralıklarla bilgilendirmeler yapmayı sürdürüyor. Şu an için Türkiye’de tanı konulmuş bir covid-19 vakası bulunmuyor. Virüs kapsamında en korunaklı ülkelerden olan Türkiye’de özellikle havaalanlarında ve sınır noktalarında önlemler üst seviyeye çıkarılmıştı. Yine alınan önlemler kapsamında İran, İtalya ve Çin’e uçuşlar iptal edilmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KORONAVİRÜSTEN ÖLEN TÜRK HAKKINDA YENİ GELİŞME

  ABD’DE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SATIŞINA LİMİT GETİRİLDİ!

  Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) koronavirüsün (Kovid-19)  giderek yayılması tüketim alışkanlıklarını değiştirirken zincir mağazalar özellikle temizlik ve hijyen ürünlerinin satışına limit getirmek durumunda kaldı.

  New Jersey eyaletinde özellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği COSTCO, Walmart ve Best Buy benzeri zincir marketlerin girişlerinde uzun kuyruklar oluştu. Market yöneticileri, herkese yetmesi için su, ilaç, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu başta olmak üzere birçok temizlik ve hijyen maddelerinin satışına limit getirdi.

   ABD'DE CORONA PANİĞİ BÜYÜYOR

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow