Corona virüsü son dakika haberleri… Covid-19 aşısı bulundu mu, tedavisi nasıl yapılıyor?

Corona virüsü son dakika haberleri… Covid-19 aşısı bulundu mu, tedavisi nasıl yapılıyor?

Son dakika corona virüsü haberleri cnnturk.com’da yer alan özel sayfa üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. Covid-19’un Türkiye’ye gelmesinin ardından corona virüsü tedavisi aşı çalışmalarındaki son durum merak konusu oldu. Peki, corona virüsü aşısı bulundu mu, süreç hangi aşamada?

Corona virüsü tedavisi hastalığın ortaya çıkardığı belirtilere yönelik olarak her hastada farklı şekilde uygulanabiliyor. Genellikle solunum yollarını etkilemesi, zatürre ve benzeri diğer hastalıklara çevirmesi gibi nedenlerle ilk etapta hastanın solunumunu rahatlatmak için ilgili cihazlar ve ilaçlar kullanılıyor.


Tedavi aşamasında hastanın diğer bölümlerde izole edilmesi, korunaklı ve virüs yaymayacak bir yerde olması da oldukça önem taşıyor. Corona virüsü genç ve orta yaştaki bireylere daha az zarar verse de kanıtlanmış kesin bir tedavinin olmaması nedeniyle bu vakalarda da ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.


İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 611’E ÇIKTI


Covid-19 tedavisi için yapılması gereken ilk etapta yüksek ateş, öksürük, aşırı halsizlik gibi durumların görülmesi halinde sağlık kuruluşuna müracaat etmek. Özellikle son 14 gün içerisinde yurt dışından gelen hastalar bu semptomları yaşaması halinde sağlık kuruluşlarına gidebilirler. Yurt içerisinde bulunan kişilerse ALO 198 SABİM hattı üzerinden corona virüsü ile ilgili bilgiler alabilirler.


SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


CORONA VİRÜSÜ AŞISI BULUNDU MU?


Dünya çapında aşı çalışmaları hızlı bir şekilde devam etse de henüz hastalığı kesin olarak tedavi eden kanıtlanmış bir aşı bulunmuyor. Ancak virüsün neden olduğu semptomları ortadan kaldırmaya yönelik tedavi uygulanması nedeniyle bazı ilaçlar veya aşılar hastalığın tedavisinde yardımcı unsurlar olabiliyorlar.


CİMER’E 4 BİN 415 KORONAVİRÜS BAŞVURUSU

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS