Corona virüsü vaka ve ölü sayısı 18 Nisan Corona virüsü tablosu

Corona virüsü vaka ve ölü sayısı 18 Nisan Corona virüsü tablosu

Corona virüsü vaka ve ölü sayısı Türkiye ve dünyada en çok merak edilip araştırılanlar arasında yer alıyor. Corona vrüsü vaka sayısı Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere Türkiye ve dünyada hızla artmaya devam ediyor. İşte, 18 Nisan Corona virüsü vaka ve ölü sayısı…

18 Nisan Corona virüsü vaka sayısı Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın genlinde artmaya devam ediyor. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan rakamlara göre ABD’de vaka sayısı 706 bini geçti. Türkiye’de ise Corona virüsü tablosu henüz pik seviyesine ulaşmış değil ve artış devam ediyor. Bununla birlikte Türkiye’de Corona virüsü vaka ve ölü sayısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yaptığ basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı. İşte, Corona virüsü vaka ve ölü sayısı…

TÜRKİYE’DE ÖLÜ SAYISI 1700’Ü AŞTI

Vaka tablosuna ilişkin bilgileri aktaran Koca, "Bu saat itibarıyla bugün sonucu çıkan 40 bin 270 testle birlikte toplam test sayımız 558 bin 413 oldu. Bugün eklenen 4 bin 353 yeni vaka ile toplam vaka sayımız 78 bin 546'ya ulaştı. Bin 542 hastamız iyileşti. Toplamda Kovid-19 hastalığını yenen 8 bin 631 vatandaşımız oldu. Artan test sayımıza rağmen artış hızımız azalıyor. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalıyor. İyileşip taburcu olan hasta sayımız hızla artıyor." dedi.

Koca, Twitter hesabından da Türkiye'deki günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Buna göre, son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 126, toplam vefat sayısı bin 769 oldu. Koca, paylaşımında "İyileşen hasta sayımız yakında 10 binin üzerine çıkacak. Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluşmuş durumda. Vaka sayısı artış hızı beklediğimiz şekilde azalıyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım." ifadesine yer verdi.   

DÜNYADA CORONA VİRÜSÜ ÖLÜ VE VAKA SAYISI

Dünya genelinde Antartika dışında bütün kıtalara yayılım gösteren yeni tip corona virüsü (Covid-19) hakkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüsü son durum giderek kötüleşirken bilanço da artıyor. Dünya genelinde vaka sayısı 2 milyon 240 bin, iyileşen sayısı 568 bin ve ölü sayısı 154 bin 311 oldu. Corona virüsü vaka sayısı ABD’de 710 bin 272’ye ölü sayısı 37 bin 175’e ulaştı. Böylelikle 18 Nisan Corona virüsü tablosunda ABD bugün de ilk sıraya yerleşti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS