Coronavirus son durum 11 Mart: İşte Corona virüsü haritası

Coronavirus son durum 11 Mart: İşte Corona virüsü haritası
Virüs salgını dünya geneline yayıldığı ve önemli bir halk sağlığı krizi oluşturduğu anda internette en çok dolaşan mitlerden biri 'virüsün insan eliyle bir laboratuvarda üretildiği" oldu.

Coronavirus son durum 11 Mart Çarşamba günü merakla araştırılıyor. Ölü sayısı dünya genelinde 4 bine yaklaştı. Çin de dahil olmak üzere vaka sayısı ise 119 bini aştı. Peki, Coronavirus Türkiye’ye geldi mi? İşte, Corona virüsü haritası ve Coronavirus salgınında son durum…

Corona virüsü Türkiye’ye geldi? Virüs salgını dünya genelinde yayılırken Türkiye’nin komşularının tamamında birçok hastaya Coronaviırus teşhisi kondu. Peki, Coronavirus Türkiye’ye geldi mi? İşte, Coronavirus ile ilgili merak edilen son detaylar…Cornavirus salgınında dünya genelinde tanı konulan vaka sayısı 119 bin 132 olarak keydedilerken dünya genelinde ölü sayısı ise 4 bin 284'e ulaştı. Çin dışında en çok ölüm ise 631 ile İtalya ve 291 ile İran’da yaşandı.


CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE'YE GELDİ Mİ?


Türkiye’nin tüm komşularında görülen Coronavirus vakasının Türkiye’ye gelip gelmediği merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de bugün akşam saatlerinde Coronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.


Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkede Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 22 kişi yaşamını yitirdi, 40 yeni vaka tespit edildi.


Bununla birlikte ülkedeki toplam can kaybı 3’ü Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere 3 bin 122’ye yükselirken, Covid-19 vakası da 80 bin 735’e ulaştı.


Virüs bulaşma durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 421’e, müşahede altındaki kişilerin sayısı da 20 bin 146’ya gerilerken, iyileşerek taburcu edilen kişilerin sayısı 58 bin 600’e yükseldi.


Ayrıca Çin’e dış ülkelerden gelen yabancı ülke vatandaşlarında tespit edilen ve Çin makamlarınca "ithal" olarak adlandırılan vaka sayısı ise son 24 saatte 4 artarak 67’ye yükseldi.


Yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 'acil durum' ilan etmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS