Cübbeli Ahmet Hoca’nın "kadın çelişkisi"

Cübbeli Ahmet Hoca’nın "kadın çelişkisi"

Cübbeli Ahmet Hoca’nın "kadın çelişkisi"

Cübbeli Ahmet Hoca'nın hayatını "çalışmasını caiz görmediği" bir kadın doktorun kurtardığı ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, romatoit artrit hastalığı sebebiyle iltihap yükselmesinden dün acil olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Ünlü’ye hastanedeki ilk müdahaleyi bir kadın doktorun yaptığı ortaya çıktı. Cübbeli Ahmet’in daha önce verdiği vaazlarında “Kadınların erkekli ortamda çalışması caiz değildir” açıklamaları ise yaşanan çelişkiyi gözler önüne serdi. Ünlü’nün “kadın çelişkisi” sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Cübbeli televizyon kuruyor

Sosyal medya hesabından da "Cübbeli Ahmet Hocamız iltihaplı romatizmadan kaynaklanan ağrılarından dolayı Doç. Dr. Kader Keskinbora’ya enjeksiyon tedavisi oldu" bilgisi verilip bir fotoğraf paylaşıldı.

Cübbeli Ahmet Hoca'yı devlet koruyor

Kadınlar için ne demişti?

“Cübbeli Ahmet” kadınların çalışmasının İslam’a göre birkaç yönden ele alınması gerektiğini belirterek, kadının yalnızca evinde çalışmasının caiz olduğunu ancak dışarıda çalışan kadınların da yalnızca kadınların bulunduğu işyerlerinde çalışmasının uygun olduğunu söylemişti.

''Yakmayan kefen'' satılıyor

Ünlü’nün “Bugün çalışan bayanların ekseriyetinin maruz olduğu durum erkekler arasında çalışmadır. Memuriyetler, bazı noktalarda işçilikler böyledir. Erkek-kadın karışık çalışmaktadır. Bir kadının başı kapalı, avret yerleri kapalı ancak erkeklerle bir arada. Buna caiz dememiz öncekilere caiz dediğimiz gibi kolay değildir” sözleri büyük tepki çekmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı