Cübbeli Ahmet'in çıkışının ardından müftüye satranç takımı hediye ettiler

Cübbeli Ahmet'in çıkışının ardından müftüye satranç takımı hediye ettiler

Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen tarikat lideri Ahmet Mahmut Ünlü'nün "Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir" sözlerinin ardından Türkiye Satranç Federasyonu üyelerinden ilginç bir karşı adım geldi. Federasyonun Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban ve İl Temsilcisi Bedrettin Günay, Hatay Müftüsünü ziyaret ederek satranç takımı hediye etti.

Türkiye genelinde satrançla ilgili tartışmalar devam ederken, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban ve Satranç İl Temsilcisi Bedrettin Günay, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nu ziyaret ederek satranç takımı hediye etti.


Cübbeli Ahmet Hoca'nın santranç sözleri tepki aldı


Ziyarette konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, satrancın gençler üzerinde oluşturduğu olumlu etki anlattı.


Satranç oynayan gençlerin oynamayanlara nazaran daha donanımlı olduğunu belirten Daban, satranç sporunun gençler üzerindeki etkileri konusunda bilgiler verirken, satranç oynayan gençlerin bir çok konuda diğer gençlere nazaran daha avantajlı olduklarını, sabretmeyi, atak yapmayı, savunmayı ne zaman hamle yapılması gerektiği konusundaki bilgileri Müftü Kavillioğlu'yla paylaştı.


Sohbetin ardından heyet İl Müftüsüne satranç takımı hediye etti. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS