Cuma mesajları yeni, anlamlı ve güzel… 2019 resimli cuma mesajları ve sözleri

Cuma mesajları yeni, anlamlı ve güzel… 2019 resimli cuma mesajları ve sözleri

Cuma mesajları yeni, anlamlı ve güzel… 2019 resimli cuma mesajları ve sözleri

En güzel cuma mesajları 22 Kasım 2019 Cuma günü sosyal medyada ve diğer dijital alanlarda paylaşılmaya devam ediyor. Yakınlarına “hayırlı cumalar” mesajları göndermek isteyen kişilerin tercihleri ise genellikle resimli cuma mesajları oluyor. İşte anlamlı ve yeni cuma sözleri…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Resimli cuma mesajları Kasım ayının son günlerinde yakınlarının cumasını tebrik etmek isteyen binlerce kişi tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Yeni ve anlamlı cuma sözleri ile 22 Kasım 2019 Cuma günü mesajlarını iletmek isteyen kişiler sosyal medyada ve diğer alanlarda paylaşımları yapmayı sürdürüyor.

Öte yandan her hafta cuma gününe özel bir hutbe yayınlayan Diyanet bu haftanın konusunu ise “musibetler karşısında müminin tavrı” olarak açıkladı. Namaza katılan kişilere okunacak hutbede yeni haftada yaşanan kötü olaylar sonrasında müminin tavrının nasıl olması gerektiği anlatılacak.

Cuma namazı öncesinde ya da sonrasında cuma mesajları paylaşımında bulunmak isteyen kişilerin faydalanabilecekleri bazı mesajlar ise şöyle…

ANLAMLI CUMA MESAJLARI 2019

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

RESİMLİ CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.' Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz… Gönlünüz iman mekânınız cennet olsun, hayırlı Cumalar…

Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CUMA NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ...

Rablerinden korkanlar bölük bölük cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Hayırlı Cumalar.

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar!

Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek, endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun.

*Ey Rabbimiz! Bize ihsan ettiğin hidayetten sonra kalplerimizi haktan saptırma, bize kendi katından rahmet ihsan eyle. Amin. Hayırlı Cumalar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

*Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

*Yüce Rabbim, omzumuzda onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi. Derinden bir of değil, yürekten bir af diliyoruz. Hayırlı cumalar.

*Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz… Gönlünüz iman mekânınız cennet olsun, hayırlı Cumalar…

*Allah’ım, Seni umuyor ve Sana dua ediyorum. Beni hayırlı umutlarıma kavuştur. Omzumuzda onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi! Derinden bir of değil, yürekten bir af diliyoruz. Günahlarımı bağışla. Senin her şeye gücün yeter. Hayırlı Nurlu Cumalar.

*Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Cennette gezenlerden eylesin! Hayırlı Cumalar.