Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ben 'kek' diyorum, bunlar keklik anlıyor'

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ben 'kek' diyorum, bunlar keklik anlıyor'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip <a class="in-news-link" href="/erdogan" target="_blank" title="Erdoğan haberleri">Erdoğan</a>, partisinin <a class="in-news-link" href="/trabzon" target="_blank" title="Trabzon haberleri">Trabzon</a>'daki mitinginde konuşuyor. "Millet Kıraathanelerine" değinerek, <a class="in-news-link" href="/chp" target="_blank" title="CHP haberleri">CHP</a> lideri <a class="in-news-link" href="/kemal-kilicdaroglu" target="_blank" title="Kemal Kılıçdaroğlu haberleri">Kemal Kılıçdaroğlu</a>'nu hedef alan Erdoğan, "Kıraathane deyince, bunlar kumarhane anlıyor yahu. Kıraat okumaktır Bay Kemal, ben biraz bilirim Arapçayı. Kıraat okuma evi demek Bay Muharrem. Burada internet var, 17 bin kitap var, kek var, çay var, simit var. Ben kek diyorum, onlar keklik anlıyor. Daha ne diyeyim? 'Bu işsizliğin alametidir' diyor. 'La burada öğrencilerimiz okuyi da" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon'daki mitinginde konuşuyor. "Millet Kıraathanelerine" değinerek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, "Kıraathane deyince, bunlar kumarhane anlıyor yahu. Kıraat okumaktır Bay Kemal, ben biraz bilirim Arapçayı. Kıraat okuma evi demek Bay Muharrem. Burada internet var, 17 bin kitap var, kek var, çay var, simit var. Ben kek diyorum, onlar keklik anlıyor. Daha ne diyeyim? 'Bu işsizliğin alametidir' diyor. 'La burada öğrencilerimiz okuyi da" dedi.

Bugün memleketi Rize'de bir miting gerçekleştirip Ovit Tüneli'nin açılışını yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öncesinde Trabzon'da düzenlenen mitingde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon Meydan Parkı'ndaki mitingde yaptığı konuşması satır başlarıyla şöyle:

"Trabzonlu siyasetçinin hasını iyi bilir. Kim bu ülkeye, memlekete hizmet etmiş, kim lafla kendisini oyalıyor Trabzonlu çok iyi bilir. Bu şehir, Trabzon'u seçimden seçime hatırlayanla, her fırsatta sizinle olup yol yürüyeni de iyi bilir. Biz Trabzon'un karşısına Cumhur İttifakı'yla geliyoruz. Peki onlar kiminle karşınıza geliyor? Yanlarında, arkalarında, önlerinde kimler var. Milletvekili transferinden, seçmen dağıtmaya kadar yapmadık rezillik bırakmadılar. 15 tane milletvekilini bir yere göndermediler mi? Bunlardan bir şey olmaz, bunlar siyaseti rezil ettiler. Bunlar milletin oyunu, milli iradeyi siyaset mühendisliği mazalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler. Peki Trabzon 24 Haziran'da bunlara iyi bir cevap verecek mi? Peki Trabzon 24 Haziran'da bunlara, milli iradeye nasıl sahip çıkılır gösterecek mi?

Cumhur İttifakı mesajı: 'Kimse oyuna gelmesin'

Güçlü hükümet için Cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi destekliyor muyuz? Biliyorsunuz bu seçilere MHP ile yani ülkücü arkadaşlarımızla ittifak içinde giriyoruz. Yanımızda rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun yadigarı Alperenler de var. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Bazıları alavere dalavere yapıyor. Kimse oyuna gelmesin. Trabzon vakit Trabzon vaktidir, vakit Türkiye vakti diyor muyuz?

İnşallah sizlerin desteğiyle, irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Kardeşlerim biz hizmet siyaseti derken bunun sadece lafını etmiyoruz. Yaptığımız icraat ve yeni projelerle ülkemizi yeni siyasete hazırlıyoruz. 28 katrilyon yatırım yaptık. Laf değil, icraat. Eğitimde 2.751 yeni dersliği şehrimize kazandırdık. İkinci devlet üniversitesini kurduk. Trabzon Üniversitesi şehrimize hayırlı olsun. Yüksek öğrenim öğrencileri için 8 bin 888 kişilik yurt kurduk. Birkaç yıla kadar Trabzon, Arsin ve Beşikdüzü'nde toplamda 2 bin 800 kişilik yurt binalarını hizmete geçiriyoruz. Trabzon demek biraz da futbol demektir. Trabzon'a 41 bin seyirci kapasiteli Şenol Güneş Stadı'nı kazandırdık mı? Biz söz veririz,  yaparız. İnşallah bu stat Trabzon'un gelecekteki şampiyonluk maçlarının oynandığı yer olacaktır. Peki Hüseyin Avni Aker, Akçaabat ne olacak? Tabii ki Millet Bahçesi olacak. Şimdi bir ham hazırlık yaptım. Üzerinde çalıştırıyorum. Şimdi size onu izleteyim. (Projenin videosu gösterildi). Şu anda proje üzerinde mimarlardan çalışma istedim, çalışıyorlar. İçinde müzesi de Millet Kıraathanesi de var. Yetmez. Trabzon'a en yakışanını yapacağız. Önce ben beğeneceğim.

Kılıçdaroğlu'na Millet Kıraathanesi yanıtı

Bu ana muhalefet benim kıraathane ifademden hala bir şey anlamadı.  Kıraathane deyince, bunlar kumarhane anlıyor yahu. Kıraat okumaktır Bay Kemal, ben biraz bilirim Arapçayı. Kıraat okuma evi demek Bay Muharrem. Kıraathane, okuma evi. Millet olunca, milletin okuma evi. Bundan sonra biz gençlerimizi biz medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. Hadi bir de Millet Kıraathanesi gösterelim. Onu da bir görsünler. (Bir video daha izletti) Mesela burası Zeytinburnu'nun. Burada internet var, 17 bin kitap var, kek var, çay var, simit var. Ben kek diyorum, onlar keklik anlıyor. Daha ne diyeyim? 'Bu işsizliğin alametidir' diyor. (Karadeniz şivesiyle) 'La burada öğrencilerimiz okuyi da'. Ders çalışıyorlar, üniversiteye hazırlanıyorlar, 24 saat açık. Şu güzellik nasıl?  Çocuklarımız elden gidiyor yahu. İlçelerimize göre gerekirse 600 metrekare bu tür Millet Kıraathaneleri yapacağız, Trabzon'a da yapacağız'.

'Ovit Tüneli'ni bugün açıyoruz'

20 adet yol projemiz devam ediyor. Bunların tamamı 2 yılda tamamlanacak. Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana’yı aşılmaz olmaktan çıkarıyoruz. Tüneli önümüzdeki sene açıyor, mesafeyi 10 km düşürüyoruz. Ovit Tüneli ve bağlantı yollarını bugün açıyoruz."

"Birinin söylediğini öteki yalanlıyor"

Birileri meydan meydan gezip turist sayısını şu kadar arttıracağız diyor mu? Peki aynı kişiler havalimanı inşaatlarına karşı çıkıyor mu? Yollar, köprüler yapılmasına karşı çıkıyor mu? Bu nasıl iş, ülkeye gelen turistleri dağlardan bayırlardan atla, eşekle mi taşıyacaksınız? Ülkeye gelen turistleri sokakta mı yatıracaksınız? Bunlar şaşkın, bunlar öylesine şaşkın ki birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Biz latife olsun diye bir şey söylüyoruz, peşine düşüp meydan meydan geziyorlar. Bunlar yıkım ekibi. Trabzon, Türkiye’nin başına kara bulut gibi çöken bu yıkım ekibinin gölgesini 24 Haziran’da dağıtıyor muyuz?

Biz kırtasiye dükkanlarının önünde bir hafta beklediğimiz günleri biliriz. Üst sınıflardaki abilerimizden teksir kağıtlarını bile para verip alamazdık. Şimdi kitaplarımızı ücretsiz alıyor muyuz? Bunları yapan biziz. Ben 75 kişilik sınıfta okudum. Şimdi 35 kişinin üstünde sınıf kalmadı. Bay Muharrem öğretmenlik yaptım diyor. O dönemden haberin yok mu? Dürüst ol. Geçmişte üniversitelerde gençleri birbirine kırdırmaktan başka ne yapmış bu CHP zihniyeti.

"Ne demek cumhurbaşkanı adayı ya bırak"

İşte buyrun adaylığı açıklandı. Beyefendi Edirne’deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi gidip ziyaret etti. Trabzon’da ya bunlara oy çıkar mı? Bunlar öyle ki 7 Haziran seçiminden sonra benim Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor. Orada 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Öldürenler kimdi yine Kürtler değil mi?

Ama suç onların mıydı? Suç şu anda aday olan kişinin davetiydi. Onlar davet ettiler ve 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. 15 yaşında Yasin Börü kardeşimiz orada öldürüldü. Söylediği laf şu, ‘Cumhurbaşkanı adayı ya, bırak.’ Ne demek cumhurbaşkanı adayı ya bırak. Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. Tutukluluğun nedeni çok önemli. Trabzon’un 24 Haziran’da bunlara gereken dersi vereceğine inanıyorum.

100 bin öğrenciye çalışma imkanı

100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde üç aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS