Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Venezuela altını Çorum'da işlenecek

Video: Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Venezuela altını Çorum'da işlenecek
Çorum'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela altınının Çorum'da işleneceğini belirterek "Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Venezuela altını Çorum'da işlenecek. Altın ticaretinde Çorum'u farklı bir noktaya taşıyacağız" açıklamasında bulundu.

Çorum'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela altınının Çorum'da işleneceğini belirterek "Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Venezuela altını Çorum'da işlenecek. Altın ticaretinde Çorum'u farklı bir noktaya taşıyacağız" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Tüm Çorumlu kardeşlerimi selamlıyorum. Çorum'un tüm ilçelerini selamlıyorum. Bu topraklardan feyzalmış tüm büyüklerimizi yad ediyorum. Mevlam, o güzel insanların yolundan bizi ayırmasın. 15 Temmuz şehidi Çorum'un yiğit evladı, değerli dava arkadaşım Erol Olçok'a ve Abdullah Tayyip'e Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Dün Çekmeköy'de bildiğiniz bir helikopterimizin düşmesi sonucunda 4 askerimiz şehit oldu. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum..

- Milletimizle yol yürümekten daha büyük bir mutluluk tanımadım. Çorum'a olan şükran borcumu ödemek istiyorum.

- Türkiye 31 Mart günü çok önemli çok kritik bir seçim yaşayacak. Ülkemizin bekası milletin refahı için bu seçimlerden de AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak tarihi zaferle çıkmak istiyoruz.

- CHP'nin başındaki zat gibi Çorum'u ve Çorumlu kardeşlerimizi ufukta seçim sandığını görünce hatırlamıyoruz. Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü. Bizim farkımız bu... CHP'nin başındaki zat gibi yalanla peynir gemisini yürütmeye çalışmıyoruz. 17 yıldır Çorum kalkınsın, Çorumlu kardeşlerim ulaşımdan sanayiye kadar her alanda en iyi hizmeti alsın diye uğraşıyoruz. Samimiyetimize, gayretimize benim Çorumlu kardeşlerim şahittir. Burası yiğidin harman olduğu yerdir. Onlar bizi iyi tanır.

- Çorum'a bugüne kadar 15,5 katrilyon liralık yatırım yaptık.

- 20 bin seyirci kapasiteli Çorum Stadyumu'nun inşası devam ediyor. İnşallah bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz.

- İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize 1,5 katrilyon liralık kaynak aktardık. Bay Kemal “ne verdiniz” diyor. Şehitlere bir şey vermediniz diyor Ben burada resmi ağızla konuşuyorum. Biz Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyoruz. Adamın ömrü yalanla geçmiş SSK’da genel müdür olmuş, SSK’yı batırmış… Bu böyle bir adam. Şimdi sağda solda konuşuyor. Yine yalan.

- 13'ü hastaneden oluşan 18 sağlık tesisi inşa ederek Çorum'da sağlık hizmetini üst seviyeye taşıdık.

- 2002 yılına kadar Çorum'da 59 kilometre bölünmüş yol vardı, biz buna 267 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Çorum-Laçin-Osmancık yolunu tünelleriyle birlikte önümüzdeki yılın sonuna doğru bitiriyoruz.

- Çorum'un hızlı tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Ben de bu mesleyi bizzat takip ediyoruym. Çorum'un bu hayalini gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Çorum'a 11 baraj ve 3 gölet inşa ettik. 6 baraj ve 5 gölet inşaatı ise sürüyor. Çorum şehir merkezi ve Alaca ilçemizin içme suyu sorununu çözdük.

- Çorum aynı zamanda bir sanayi şehri. Çorum'da bir tekno park ve Ar-Ge merkezi açtık.

'Venezuela altını Çorum'da işlenecek'

- Çorum 2002 yılında yalnız 26 milyon dolarlık ihracat yaparken bu rakam 2018'de 742 milyon dolara ulaştı. Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Venezuela altını Çorum'da işlenecek. Altın ticaretinde Çorum'u farklı bir noktaya taşıyacağız.

- Senelerce İstanbul'u ve yönettikleri şehirleri çöpe, çukura, çamura teslim eden yine CHP ziyniyetidir.

- Kenevir üretimini yeniden yaygınlaştırmak için karar aldık. Artık naylon poşet kullanmayacağız. Kenevirden bez torba üretilecek. Kenevir tarımı için aralarında Çorum'un da bulunduğuı 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik.

- İstikrarın sürmesi, Türk ekonomisinin 2023 hedefleriyle buluşması için 31 Mart'ta bir yol kazası yaşamamalıyız.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS