Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin yakınında heyelan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin yakınında heyelan

Rize'deki aşırı yağışlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Güneysu İlçesi de etkilendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Mahallesi'ndeki evine yaklaşık 200 metre mesafede toprak kaydı, komşularından Abdülkadir, Muharrem, Saniye ve Bakiye Mutlu ile Orhan Gür'e ait evler tehlike altına girdi. Gece evlerinden çıkan ve camiye sığınan 5 aile heyelan tehlikesine rağmen önlem almayan yetkililere tepki gösterdi. Mahallede bir yıl önce yine heyelan olduğunu hatırlatan Orhan Gür, "Belediye geldi baktı ama aradan bir yıl geçmesine rağmen bir önlem alınmadı. Yukarıdan gelen su evlerimizin arasından akıp gidiyor. Evlerimizde duracak halimiz kalmadı. Geceyi camide geçirdik. Cumhurbaşkanımıza komşuyuz ama bize yapılan hizmet ortada. Korkudan evlere giremiyoruz" dedi.

Karayolu çöktü

Bu arada, Güneysu deresinin taşması sonucu altı oyulan karayolunda çökme yaşandı, yol ortasında 5 metrelik çukur oluştu. Yolun çevresinde önlem alan yetkililer sürücüler ve vatandaşları uyardı.

Eski belediye başkanı da heyelan mağduru

Rize'nin eski Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı'nın Güzelköy Köyü'ndeki evinin alt tarafındaki yamaçta toprak kayması meydana geldi. Heyelana açık bir bölgede yaşadıklarını anlatan Bakırcı, "Evi yaparken zemin etütlerine çok dikkat ettik. Evi sağlam zemine kurduk. Ancak evin yanında yer alan bazı müştemilatımız hasar gördü. Can kaybı yok ama mala hasar geldi. Teknik tedbirlerimizi artıracağız" diye konuştu, ev yapanların zemin etütlerini yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS